32.Latvijas Universiādes sacensības spiešanā guļus bez ekipējuma.
Latvijas 32.Universiāde

LATVIJAS 32.UNIVERSIĀDĒ SPIEŠANĀ GUĻUS AR JAUNU REKORDU UZVARU IZCĪNA LSPA STUDENTE GULBE

       Pagājušajā sestdienā Valmierā Latvijas 32.Universiādē tika noskaidroti spēcīgākie studenti un augstskolas spiešanā guļus bez ekipējuma. Sacensības norisinājās divās ieskaitēs – Latvijas čempionāts un 32.Latvijas Universiāde.

Ņemot vērā, ka sacensībās piedalījās vien 24 studenti (14 vīrieši, 10 sievietes) no septiņām Latvijas augstskolām, organizatori lēma komandu ieskaitē summēt visus studentu uzrādītos rezultātus, nevis dalīt tos pa svara kategorijām.

Svara kategorijā līdz 57 kilogramiem uzvaru izcīnīja Madara Krūmiņa no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), kura labākajā mēģinājumā no krūtīm izspieda 62,5 kilogramus – pirmrekords. Par diviem ar pusi kilogramiem vairāk izspieda cita RTU pārstāve Sigita Dzene, kura startēja kategorijā līdz 69 kilogramiem, Laurai Baterei no Latvijas Universitātes (LU) uzvara kategorijā līdz 84 kilogramiem (72,5kg), bet virs 84 kilogramiem panākums ar jaunu Latvijas studentu rekordu LSPA studentei Annai Gulbei (87,5kg).

Tikmēr vīriešu konkurencē sacensības noritēja sešās svara kategorijās (līdz 66kg, līdz 74kg, līdz 83kg, līdz 93 kg, līdz 105kg un līdz 120kg). Vieglākajā svara kategorijā ar rezultātu 125 kilogrami uzvarēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) students Edgars Jurkāns, kamēr Jānim Bergholdam (-74kg) no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) panākumam pietika ar 120 kilogramiem.

Kategorijā līdz 83 kilogramiem zelta medaļa aizceļoja uz Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju (RTA) – Maksims Barkanovs (135 kg), taču smagākajās kategorijās uzvara Rīgas studentiem. LU pārstāvis Mairis Kļava (-93kg) no krūtīm izpsieda 162,5 kilogramus, RSU students Reinis Ratnieks (-103kg) tika galā ar 170 kilogramiem, kamēr Sergejs Kušners (RTU) smagākajā kategorijā bija vienīgais dalībnieks, no krūtīm izspiežot 140 kilogramus.

Absolūtajā vērtējumā uzvaru svinēja Gulbe (LSPA) un Kļava (LU), bet komandu konkurencē trīs zelta godalgas RTU, kas bija pārākā sieviešu, vīriešu, kā arī jauktajā ieskaitē.

Sacensību foto iespējams apskatīt Latvijas Pauerliftinga federācijas (LPF) mājaslapā, kā arī LPF oficiālajā “Facebook” lapā, bet rezultāti pieejami šeit.

Latvijas Augstskolu sporta savienība pateicas sacensību organizatoriem un tiesnešiem par ieguldīto darbu. Tāpat apsveicam studentus ar sasniegtajiem rezultātiem un vēlam panākumus arī gaidāmajās sacensībās.

Informāciju sagatavoja

Komunikācijas vadītājs Harijs Ortveins

Dalies

Citi raksti