Latvijas 32.Universiāde

VĒSTURĒ PIRMAJĀ 3X3 BASKETBOLA STUDENTU ČEMPIONĀTĀ PANĀKUMU SVIN RSU STUDENTI

Latvijas 3×3 basketbola izlases panākumu  iedvesmoti, aizvadītajā svētdienā “Rimi Olimpiskajā centrā” Latvijas Studentu čempionātā pirmo reizi vēsturē tika aizvadītas 3×3 basketbola sacensības. Starp septiņām augstskolām Latvijas 32.Universiādē vīriešu konkurencē pārākie bija Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studenti, savukārt dāmu turnīrā spriedze izpalika, starp divām komandām pārākajām izrādoties RSU basketbolistēm.

FOTO: Sandra Škutāne

Vīriešu turnīrā septiņas komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, kamēr dāmas uzreiz aizvadīja finālu, kurā RSU ar 22:4 sagrāva bez maiņām spēlējušo Rīgas Tehnisko universitāti (RTU). A grupā spēkojās Latvijas Sporta pedagoģija akadēmija (LSPA), Latvijas Universitāte (LU), RTU un Banku augstskola (BA), bet B grupā – Rīgas Ekonomikas augstskola (SSE), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un RSU.

Ar trim panākumiem uzvaru A apakšgrupā izcīnīja LU studenti, kamēr RSU bija pārākie B grupā (divas uzvaras). Pusfinālā LU ar 21:13 uzvarēja LLU, bet RSU ar 21:12 pārliecinoši pieveica LSPA. Cīņā par bronzu LSPA ar 21:15 uzvarēja LLU, bet finālā RSU ar 21:17 aizraujošā cīņā pārspēja LU studentus.

Bronzas spēlē astoņus punktus LSPA labā guva Armands Jakušenoks, bet otrā laukuma pusē tikpat iemeta LLU pārstāvis Salvis Fiļipovs. Finālā iespaidīgu sniegumu demonstrēja Ansis Ginters Blumbergs un Rihards Ozoliņš, abiem RSU studentiem izceļoties ar deviņiem punktiem. Raimonds Stašāns LU komandā bija rezultatīvākais ar sešiem punktiem.

Visa turnīra rezultatīvākā spēlētāja gods LU studentam Robertam Smildzejam, kurš atzīmējās ar 38 punktiem, bet starp dāmām visvairāk punktus guva RSU studente Liza Čumika (10).

Turnīra spēļu rezultāti

Latvijas Augstskolu sporta savienība pateicas turnīra organizatoriem un tiesnešiem par ieguldīto darbu. Tāpat apsveicam studentus ar sasniegtajiem rezultātiem un novēlam neapstāties pie sasniegtajām virsotnēm.

Informāciju sagatavoja

LU Sporta centra Sporta organizators Kalvis Kazaks;

LASS Komunikācijas vadītājs Harijs Ortveins

Dalies

Citi raksti