Latvijas 31.Universiāde

BADMINTONISTE STOGNIJA 31. LATVIJAS UNIVERSIĀDĒ IZCĪNA TRĪS ZELTA MEDAĻAS

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studente Diāna Stognija aizvadītajā sestdienā Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Sporta namā, bija vienīgā, kurai 31. Latvijas Universiādē badmintonā izdevās izcīnīt trīs zelta medaļas, tiekot kronētai par absolūto čempioni.

Ļoti tuvu atkārtotam Latvijas Universiādes absolūtā čempiona titulam bija arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students Reinis Krauklis. Viņš, līdzīgi kā Stognija, pirms jaukto dubultspēļu fināla bija izcīnījis jau divas zelta medaļas. Izšķirošajā spēlē pāris Kārlis Stafeckis/Diāna Stognija ar 2:1 (18:21, 21:15, 21:18) uzvarēja Reini Kraukli /Anniju Kraukli.

Stognijas pārliecinošais sniegums nav pārsteigums, jo viņa šobrīd ir Latvijas badmintona sieviešu vienspēļu un dubultspēļu reitinga līdere, turklāt Universiādes rezultāti arī tiks iekļauti Latvijas badmintona reitingā, tādējādi nostiprinot līderpozīcijas.

Latvijas Universiādes badmintonā sieviešu dubultspēļu turnīrā Stognija pāri ar Amandu Azarovu (LSPA) bija pārliecinoši spēcīgākās, savukārt sieviešu vienspēļu turnīrā uzvarētāja bija jānoskaidro pāriniecēm cīnoties savā starpā. Stognija divos setos uzvarēja ar 2:0 (21:13, 21:7).

Reinis Krauklis vienspēļu turnīrā visās spēlēs uzvarēja divos setos, tai skaitā arī finālā ar 2:0 (21:15, 21:17) pārspējot Latvijas Universitātes (LU) studentu Artūru Ķelpi. Savukārt vīriešu dubultspēlēs Krauklis/Stafeckis finālā ar 2:0 (21:13, 21:10) uzvarēja LU pāri – Artūrs Ķelpe/Vulfs Harders (Wulf Harder).

Divas zelta medaļas Universiādes badmintona turnīrā, uzvarot vīriešu un jauktajās dubultspēlēs, izcīnīja arī RTU students Kārlis Stafeckis, kuram vienspēlēs bronza.

Iepriekšējais Latvijas Universiādes badmintona turnīrs norisinājās pērn 11.decembrī, studentiem sacenšoties turpat Jelgavā. Nupat kā LLU Sporta namā notikušais 31. Latvijas Universiādes badmintona turnīrs tika rīkots ar mērķi nodrošināt šo sacensību nepārtrauktību, kā arī mudināt studentus atsākt sporta nodarbības, tai skaitā spēlēt badmintonu.

Latvijas Universiādes badmintona turnīra uzvarētāji visās disciplīnās saņēma dāvanas no mobilo telefonu un aksesuāru ražotāja “Evelatus” – dizaina pulksteni, modinātāju un termometru.

Latvijas Badmintona federācijas (LBF) ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds uzskata, ka studentu sports ir viens no sporta attīstības balstiem, taču pandēmijas laikā tas ir visvairāk cietis.

“Jauniešiem bija ierobežotas, bet tomēr iespējas spēlēt. Latvijas izlase varēja turpināt trenēties gandrīz netraucēti, amatieri un seniori izmantoja katru iespēju trenēties un spēlēt, taču studentu sports daudzviet bija pilnībā apstājies. Tagad mums tas ir jāiekustina no jauna,” apņēmību sarunā ar LBF pauž Rozenvalds.

LBF arī publicējusi detalizētus sacensību rezultātus, bet turnīra foto pieejami federācijas “Facebook” lapā.

32. Latvijas Universiādes badmintona turnīrs paredzēts nākamā gada 5.martā. 2022.gadā Latvijā ir ieplānots arī SELL spēļu badmintona turnīrs. Mācību gada garumā ir plānots arī “Eiropas hitu radio” (EHR) augstskolu badmintona komandu līgas turnīrs.

Informāciju sagatavoja,

Latvijas Badmintona federācija.

Dalies

Citi raksti