Latvijas 32.Universiāde

AR 12 KOMANDU LĪDZDALĪBU AIZRITĒJUŠAS LATVIJAS UNIVERSIĀDES PELDĒŠANAS SACENSĪBAS

Aizvadītajā piektdienā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) 25 metru peldbaseinā norisinājās 32. Latvijas Universiādes peldēšanas sacensības. Gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē piedalījās pa sešām komandām, kopvērtējumā panākumu svinot attiecīgi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un LLU studentiem.

RTU studentes vien ar divu punktu pārsvaru apsteidza Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), bet trešo vietu izcīnīja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA). Vīriešu konkurencē otrā un trešā vieta attiecīgi RTU un LSPA studentiem. Bez augstāk minētajām augstskolām Universiādē piedalījās arī Latvijas Jūras akadēmija (LJA), Latvijas Universitāte (LU) un Daugavpils Universitāte (DU).

50 metru brīvā stila peldējumā sieviešu konkurencē panākumu svinēja Anastasija Šalajeva (LSPA), apsteidzot studiju biedri Veroniku Gorškovu un Kristiānu Maskavu (RSU). Vīriešu konkurencē Sergejs Židkovs (LLU) par sekundes desmitdaļu apsteidza Tokijas olimpisko spēļu dalībnieku Daniilu Bobrovu (RTU), bet bronza Emīlam Dūmiņam (LLU).

Gorškova un Maskava šāda paša kaluma medaļas ieguva arī uz pusi garākā distancē, bet ātrākā bija Marija Goberga (RTU). Reinis Paulis un Viktors Gurjanovs sagādāja RSU zeltu un sudrabu, pārspējot Arvīdu Vilčaku (LLU).

Brasā 50 metru distancē panākums Alisei Vējonei-Krūmiņai (RSU), aiz kuras sekoja Elīna Beinare-Tjutunova (RSU) un Selīna Salnišķe (LSPA). Elīna un Alise 100 metros jau bija mainītām lomām, Janai Griščenko (RTU) izcīnot trešo vietu. Šajā pašā disciplīnā 50 metros uzvara arī Jevgeņijam Boicovam (LLU), sudrabs Rolandam Vējonim un bronza Kļimam Penzējevam (LSPA). 100 metru peldējumā brasā ātrākais bija Rihards Kahanovičs (RTU), apsteidzot Boicovu un Vējoni.

Vien četru sportistu konkurencē 50 metros uz muguras uzvaru svinēja Viktorija Gračova (RTU), kura par sekundes simtdaļu apsteidza Luīzi Baltiņu (RTU), bet Karīna Ārija Kaminska bija trešā. Gračova nepārspēta bija arī 100 metros, Baltiņai izcīnot vēl vienu sudrabu. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Laura Dudkeviča (RSU).

Vīriešiem 50 metrus uz muguras visātrāk veica Toms Veinbergs (LSPA), kuram sekoja Daņila Zaicevs (LLU) un Dāvis Slišāns (LJA), viņam uz pusi garākā distancē svinot uzvaru. Slišāns 100 metros sīvā cīņā pārspēja Danielu Narajevu (DU) un Zaicevu.

Tauriņstila peldējumā sacensības norisinājās tikai 50 metru distancē, kamēr kompleksā studenti peldēja četrus baseinus. Tauriņstilā vēl vienu zelta medaļu individuālajās sacensībās izcīnīja Šalajeva (LSPA), Laurai Dudkevičai (RSU) otrā vieta, bet Martai Annijai Gobergai (LJA) – trešā. Arī vīriešu konkurencē panākums LSPA pārstāvim – Emīls Pauls Mortužāns. Daugavpilietis Narajevs izcīnīja sudrabu, aiz sevis atstājot Dūmiņu.

Kompleksajā peldējumā ar nepilnu piecu sekunžu pārsvaru pārliecinošu uzvaru svinēja Marija Goberga. Viņa pārspēja Martu Anniju Gobergu un Elzu Bojāri (LU). Universiādes zeltu izdevās izcīnīt arī olimpietim Bobrovam, kurš kompleksā pārspēja Kahanoviču un Židkovu.

Tāpat Universiādē norisinājās divas stafetes sacensības – 4×50 metri brīvais stils (sievietes) un 4×50 metri kombinētā (vīrieši). LSPA sieviešu komanda ar trīs sekunžu pārsvaru apsteidza RSU, kamēr RTU no līderēm atpalika teju desmit sekundes. Tikmēr mājinieki LLU kombinētajā stafetē pārspēja LSPA un RTU studentus.

32. Latvijas Universiādē peldēšanā kopumā piedalījās 71 dalībnieks, no kurām 27 sievietes. Jelgavā tika sadalīti 20 medaļu komplekti.

Ar sacensību rezultātiem iepazīties iespējams šeit.

Latvijas Augstskolu sporta savienība pateicas Universiādes peldēšanas sacensību rīkotājiem un tiesnešiem, kā arī LLU par silto uzņemšanu. Apsveicam studentus ar sasniegtajiem rezultātiem un vēlam vēl spilgtākus panākumus nākotnē.

Informāciju sagatavoja,

Komunikācijas vadītājs Harijs Ortveins

Dalies

Citi raksti