Pasaules ziemas universiādes

30.PASAULES ZIEMAS UNIVERSIĀDĒ LEIKPLEISIDĀ (ASV) LATVIJU PĀRSTĀVĒS 25 STUDENTI

30.Pasaules Ziemas Universiāde norisināsies no 12.-22.01.2023. Amerikas Savienoto Valstu pilsētā Leikpleisidā.

Dalībai Universiādē akreditētas 43 valstis un vairāk nekā 1443 atlēti. 

Latviju sacensībās pārstāvēs 25 sportisti no desmit Latvijas augstskolām – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola (RISEBA) , Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte (LBTU), Biznesa augstskola Turība (BAT), Banku augstskola (BA), Biznesa vadības koledža (BVK), Alberta Koledža (AK) un Latvijas Universitātes Rīgas 1.Medicīnas koledža un vienas ārzemju augstskolas – Saint Mary’s University of Minnesota (SMUMN).

Sacensībās piedalās 832 vīrieši un 611 sievietes. Populārākais sporta veids ir hokejs, kurā vīriešu un sieviešu turnīros startē 488 sportisti. Tad seko kalnu slēpošana ar 194 dalībniekiem, distanču slēpošana ar 161, snovbords ar 118 un šorttreks ar 108 dalībniekiem.

Latvijas studenti startēs 4 sporta veidos: hokejā vīriešiem, kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā.

Kalnu slēpošanā startēs 1 sportists – BAT students Edgars Beļakovs. Dalība disciplīnās: Alpu kombinācijaSupergigantsSlaloms un SuperG.

Šorttrekā startēs LSPA absolvents Roberts Krūzbergs. Sportists startēs 500m, 1000m un 1500 m distancēs. 

Daiļslidošanā Latviju pārstāvēs RISEBA absolvente Angelina Kučvaļska. Sportiste startēs individuālajos slidojumos. 

Latvijas studentu hokeja izlases sastāvā tiks iekļauti 22 sportisti, kuri visi pārstāv ne tikai savas augstskolas, bet arī Latvijas virslīgas un Junioru attīstības hokeja līgas klubus.

Studentu valstsvienības vadība uzticēta Ģirtam Ankipānam, kurš ikdienā vada “Optibet Virslīgas” komandu “Mogo/LSPA”. 

Latvijas studentu hokeja izlases sastāvs:

Vārtsargi: ZEMGALE – Mariuss Bajaruns-Galejs (LBTU), TUKUMS – Alens Bergmanis (LSPA absolvents).

Aizsargi: HK MOGO – Gustavs Bergs (BVK absolvents), HK MOGO – Rūdolfs Brinkmanis (LSPA), ZEMGALE – Edgars Adrians Kazaks (LU), ZEMGALE – Gustavs Krūmiņš (LBTU), HK MOGO – Harijs Šmits (LSPA), DINAMO RIGA – Iļja Grekovs (LBTU).

Uzbrucēji:  HK MOGO – Niks Zīle (LSPA) , HK MOGO – Aleksandrs Biškins (LSPA), DINAMO RIGA – Renārs Cipruss (RISEBA), HS RIGA 17 – Verners Fricbergs (LSPA), ZEMGALE. – Jānis Grigaļūns (LBTU), HK MOGO – Renārs Kamergrauzis (AK), SAINT MARY’S UNIVERSITY – Alberts Ķirsons (SMUMN), HK MOGO – Rihards Liģis (LSPA), HK MOGO – Toms Opelts (LSPA absolvents), PRIZMA RIGA – Haralds Štrombergs (RTU), HK MOGO– Patriks Trasūns (LSPA), ZEMGALE – Deniss Vilmans (LSPA), ZEMGALE – Kaspars Ziemiņš (BA), ZEMGALE – Artūrs Krišs Avotiņš (LU R1MK).

„Pasaules Ziemas Universiāde ir spilgtākais un nozīmīgākais starptautiskais studentu ziemas sporta veidu turnīrs, kuru pēc divu sezonu pauzes tik ļoti gaidīja visas pasaules sportisti – studenti! Lai arī gatavošanas šīm sacensībām bija izaicinājumiem pilna kā Latvijas, tā arī  FISU – starptautiskās studentu sporta federācijas līmenī, tomēr sacensību līmenis solās būt ļoti augsts un arī Latvijas komanda ir motivēta parādīt augstu sportisko meistarību un pilnvērtīgi cīnīties pasaules konkurencē. 

Pasaules Universiādes programmā ir arī dažādi  kultūras un izglītības jomu pasākumi, kas būtiski bagātinās sportistu un treneru pieredzi, sniegs spilgtus iespaidus un jaunas starptautiskās sadarbības iespējas,”  uzsver LASS prezidente Agita Ābele.

Vairāk informācijas par Universiādi skatīt šeit: https://www.lakeplacid2023.com

Latvijas studentu startiem un piedzīvojumiem Universiādē varēs sekot līdzi šeit: https://www.facebook.com/LatvianUniversitySportFederation/

https://www.instagram.com/studentu_sports/

Pateicamies visiem, kuri sekmēja sportistu gatavošanos Universiādei! Latvijas studentu izlasi atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Hokeja federācija, SIA “Sporta Punkts”, Latvijas Augstskolu sporta savienība, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, dažādi sportistu individuālie atbalstītāji, augstskolas, sporta veidu federācijas un pašvaldības.

Informāciju sagatavoja:

LASS izpilddirektore Kitija Seņkāne, studentusports@lspa.lv

Dalies

Citi raksti