Pasaules ziemas universiādes

IKONISKAJĀ LEIKPLEISIDAS LEDUS ARĒNĀ “BRĪNUMS UZ LEDUS” AR VĒRIENU TIKA ATKLĀTA 30.PASAULES ZIEMAS UNIVERSIĀDE

Gubernatore Ketija Hočula oficiāli atklāja 30.Pasaules Ziemas Universiādi (turpmāk – Universiāde), sveicot 1443 studentus-sportistus no vairāk nekā 540 universitātēm un 46 pasaules valstīm.

Ceremonija ietvēra dažādas uzrunas, elegantus priekšnesumus uz ledus, sportistu un amatpersonu zvērestus.

No 12. līdz 22. janvārim Universiādē Leikplesidā notiks sacensības 12 ziemas sporta veidos. Latvijas studenti startēs 4 sporta veidos: hokejā vīriešiem, kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā.

Džeimss B. Makkenna, Adirondakas sporta padomes, Leikplesidas Universiādes organizācijas komitejas priekšsēdētājs ar smaidu uzrunāja sportistus : “Mēs ceram, ka šīs spēles piepildīs jūs ar sporta un sacensību prieku, gatavojoties uzņemties globālo līderu nākamās paaudzes lomu. Jums piemīt apņemšanās un prasmes, lai aktualizētu globālās klimata izmaiņas pasaulē.

FISU prezidenta pienākumu izpildītājs Leoncs Eders sirsnīgi sveica sportistus, amatpersonas un skatītājus: “Pēc globālās pandēmijas skarbajiem gadiem mēs beidzot atkal tiekamies šeit, Leikplesidā. Redzēt, ka šodien šeit pulcējas tik daudz studentu-sportistu, ir īpaši emocionāls brīdis, kam vajadzētu padarīt šīs Universiādes spēles par patiesi svinīgu notikumu, īpaši pēc 2021. gada Lucernas atcelšanas. Leikplesida ir īpaša pilsēta, kas radījusi gan leģendas, gan mantojumu. Mantojums ir dāvana, kas arī nes atbildību. Tāpēc esmu lepns, ka Leikplesidā notiks arī konferences un iniciatīvas, kas pēta saistību starp ziemas sporta veidiem un klimata pārmaiņām.”

No kreisās: FISU prezidenta pienākumu izpildītājs Leoncs Eders, LASS prezidente Agita Ābele, Latvijas vēstnieks ASV Māris Selga.

Atklāšanas ceremonijā piedalījās arī Latvijas vēstnieks Amerikā Māris Selga, kurš bija ieradies arī atbalstīt Latvijas studentu izlases hokeja komandu viņu pirmajā spēlē pret Japānu.

“Ņujorkas Ziemeļvalsts ir pazīstama kā globāls ziemas sporta veidu galamērķis, tāpēc es nevaru iedomāties labāku vietu par Leikplesidu, kur uzņemt 2023. gada FISU Pasaules universitātes spēles,” sacīja gubernators Hočuls. “Pēc vairāk nekā 550 miljonu ASV dolāru valsts atbalstītiem remontdarbiem un investīcijām Ziemeļvalstī, lai sagatavotos spēlēm, Ņujorka ir gatava sveikt mūsu štatā sportistus un skatītājus no visas pasaules. Es novēlu veiksmi sportistiem, kas piedalās sacensībās, un pateicos FISU, organizācijas komitejai un partneriem visos valdības līmeņos, kas nodrošināja šī pasākuma izcilus panākumus. Lai spēles sākas!”

Divas stundas ilgajā atklāšanas ceremonijā uzstājās Džofrija baleta skolas audzēkņi, Amerikas Ledus teātris, kā arī profesionāla slidotāja Andžela Kima un gaisa meistars Pāvels Valčevskis.

Sportistu zvērestu vadīja daiļslidotājs Tings Cui, Merilendas iedzīvotājs un Vērmontas Midlberijas koledžas students, bet amatpersonu zvērestu sniedza Tims Bērks, četrkārtējs olimpiskais biatlonists, kurš Leikplesidu dēvē par savām mājām.

2023. gada FISU Universiādes spēles noslēgsies 22. janvāra vakarā ar noslēguma ceremoniju, kas notiks pēc vīriešu spēles par zelta medaļu Herbbrūksas arēnā.

Dalies

Citi raksti