SELL forums
SELL spēles

SELL forumā pārspriesti vairāki nozīmīgi jautājumi sacensību kvalitātes paaugstināšanai

No 20. līdz 22.maijam Rīgā, Ogrē un Tukuma apkaimē norisinājās 37. SELL Studentu spēles, kas Latvijā vienkopus pulcēja nedaudz vairāk kā 1100 dalībnieku no piecām valstīm. Lūkojot paaugstināt SELL Studentu spēļu kvalitāti, paralēli sacensībām arī tika aizvadīts SELL forums.

Ierasti SELL forumā piedalās četru rīkotājvalstu – Somija, Igaunija, Lietuva, Latvija – studentu sporta pārstāvji. Šogad tajā piedalījās arī Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) viceprezidents Marians Dimalskis un arī Eiropas Universitāšu sporta asociācijas (EUSA) viceprezidents Haris Pavletičs.

Pēc ievada diskusijas SELL foruma dalībnieki apsprieda vairākus nozīmīgus tematus, piemēram, vienotas reģistrācijas sistēmas izveide, dalības maksas un sacensību izmaksu samazināšana, sacensību programma u.c.

“Foruma laikā iztirzājām četrus nozīmīgus tematus. Vienotas akreditācijas sistēmas iegāde, lai visās SELL Studentu spēlēs nodrošinātu vienādu pieeju dalībnieku reģistrācijā. Finansiālie aspekti, jo sacensību rīkošana ir palikusi dārgāka un nepieciešams meklēt papildu stabilu finansējuma avotu. Tāpat zem šī temata liekama arī dalības maksa,” par aizvadīto SELL forumu stāstīja LASS prezidente Agita Ābele.

“Ar foruma dalībniekiem pārrunājām arī SELL Studentu spēļu sacensību programmu izveidi, jo ir jāiet līdzi laikam un jāiekļauj daži jauni sporta veida, tai pat laikā saglabājot vairākus esošos sporta veidus,” par nākotnē gaidāmo teica Ābele. “Šis jautājums vēl palika atklāts, jo katrai valstij ir savi iecienītākie sporta veidi, tāpēc nolēmām, ka pie šī jautājuma atgriezīsimies nākamajā forumā, kas paredzēts septembrī.”

37. SELL Studentu spēlēs sacensības norisinājās 14 sporta veidos – basketbols, 3×3 basketbols, volejbols, pludmales volejbols, florbols, minifutbols, galda teniss, badmintons, šahs, orientēšanās, peldēšana, spēka trīscīņa, džudo, vieglatlētika.

Nākamgad SELL Studentu spēles, kas atzīmēs savu 100. gadskārtu, norisināsies Tartu.

Plašāka informācija par 37. SELL Studentu spēlēm pieejama sacensību mājaslapā www.sellgames2022.com.

Informāciju sagatavoja:

LASS

Dalies

Citi raksti