Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) viceprezidents Mihals Dimalskis un LASS prezidente Agita Ābele.
SELL spēles

FISU viceprezidents Dimalskis izsaka pateicību LASS par iespēju klātienē apmeklēt 37. SELL Studentu spēles

Pagājušajā nedēļā no 20. līdz 22.maijam trīs Latvijas pilsētās (Rīga, Ogre, Milzkalne) norisinājās 37. SELL Studentu spēles, kuras klātienē apmeklēja arī Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) viceprezidents Mihals Dimalskis.

Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) prezidente Agita Ābele kopā ar Dimalski un citiem VIP viesiem 37. SELL Studentu spēlēs apmeklēja sacensības peldēšanā, džudo, kā arī klātienē vēroja basketbola un volejbola turnīru medaļu spēles. Dimalskis savas vizītes laikā arī piedalījās SELL forumā un atklāšanas ceremonijā uzrunāja dalībniekus, vēlot tiem panākumus sacensībās.

Jau vizītes laikā Dimalskis norādīja, ka ir patīkami pārsteigts par sacensību kvalitāti un kuplo dalībnieku skaitu, neraugoties uz Covid-19 krīzi, kas pasauli pāršalkusi pēdējos divos gados.

“Esmu pateicīgs, ka tiku ielūgts uz 37. SELL Studentu spēlēm. Man bija liels gods piedalīties atklāšanas ceremonijā, sportistu apbalvošanā, kā arī apmeklēt sacensības vairākos sporta veidos,” pateicības vēstulē LASS pauž Dimalskis. “Es patiesi izbaudīju sacensību augsto līmeni gan no sportiskā viedokļa, gan no organizatoriskā. Atmosfēra 37. Studentu spēlēs bija patīkama – draudzīga.”

“Zinu, ka sarīkot SELL Studentu spēles pēc pandēmijas LASS bija liels izaicinājums un atbildība. Es novērtēju jūsu centienus un ieguldījumu studentu sporta attīstībā,” teikts vēstules noslēgumā.

Šogad tradīcijām bagātajās SELL Studentu spēlēs, kas nākamgad atzīmēs 100. pastāvēšanas gadskārtu, piedalījās 29 augstskolas, vienkopus pulcējot nedaudz vairāk kā 1100 studentu no piecām valstīm – Somija, Igaunija, Lietuva, Latvija, Slovākija.

Visvairāk godalgu 37. SELL Studentu spēlēs izcīnīja Lietuvas Sporta universitātes studenti, kuri mājup devās ar 43 medaļām (15 zelta). Lielākā delegācija ar 145 dalībniekiem bija Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU), kas ar kopumā izcīnītām 40 medaļām (7 zelta) bija līdere starp 13 Latvijas augstskolām. Lietuva šogad SELL Studentu spēlēs bija pārstāvēta ar deviņām augstskolām, kas kopumā izcīnīja 161 medaļu, kamēr latvieši kopējiem spēkiem nopelnīja 101 godalgu. Igaunijas medaļu kopvērtējumā ieņēma trešo vietu – 18.

Šogad sacensības norisinājās 14 sporta veidos – basketbols, 3×3 basketbols, vieglatlētika, peldēšana, šahs, džudo, spēka trīscīņa, florbols, futbols (7×7), galda teniss, volejbols, pludmales volejbols, badmintons un orientēšanās. Ņemot vērā, ka rīkotājvalstij ir tiesības sastādīt sacensību programmu, mūsu olimpisko čempionu iedvesmota, LASS lēma, ka SELL Studentu spēlēs pirmo reizi sacensību vēsturē tiks aizvadīts arī 3×3 basketbola turnīrs.

XXXVII SELL studentu spēles organizēja LASS sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju, Latvijas Sporta federāciju padomi, Rīgas domi, Latvijas Olimpisko komiteju, Latvijā atzītām sporta federācijām un Latvijas universitātēm.

Informāciju sagatavoja:

LASS

Dalies

Citi raksti