Šķēpmetējs Patriks Gailums 32.Latvijas universiādē vieglatlētikā
Latvijas 32.Universiāde

Šķēpmetējs Gailums sasniedz jaunu karjeras rekordu un izcīna uzvaru Latvijas universiādē vieglatlētikā

Aizvadītajā piektdienā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students Patriks Gailums 32.Latvijas universiādē vieglatlētikā šķēpu raidīja 82,57 metru tālumā, sasniedzot jaunu karjeras rekordu un svinot panākumu šķēpmešanas sacensībās.

Sākotnēji Latvijas universiāde bija plānota divu dienu garumā, bet organizatori lēma visas desmit disciplīnas aizvadīt piektdien. Sacensības norisinājās 100 metru sprintā, 400, 1500, 3000 un 5000 metru skrējienos, šķēpmešanā, tāllēkšanā, lodes grūšanā, diska mešanā, kā arī 4x100m stafetē.

Aizraujošas izvērtās vīriešu šķēpmešanas sacensībās, kurās vieglatlētikas lielmeistars Gailums labākajā mēģinājumā šķēpu raidīja 82,57 metru tālumā, kas sportistam ir jauns karjeras rekords (iepriekš 81,91m 2017.g Valmiera). Viņš par vairāk nekā 20 metriem apsteidza savus studiju biedrus Matīsu Velpu (62,52m) un Matīsu Kaudzi (61,96m). Arī dāmu konkurencē uzvaru izcīnīja trenera Ginta Palameika audzēkne – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studente Ieva Annija Stepiņa (47,71m). Viņa par 70cm apsteidza Laini Donāni (Rīgas Stradiņa universitāte), bet bronzu ieguva RTU pārstāve Džeina Dombrava (36,96m).

Vieglatlētikas “saldajā ēdienā” – 100m sprintā – vīriešu konkurencē uzvaru svinēja RTU students Valērijs Valinščikovs, kurš finālā finišu līniju šķērsoja pēc 11,31 sekundes. Daugavpilietis Aleksandrs Visockis uzvarētājam piekāpās par 0,03 sekundēm, bet bronzas medaļnieks Pauls Bertrams Klucis (Latvijas Universitāte) finišēja ar laiku 11,59 sekundes. Starp dāmām finālā ātrākā bija LU pārstāve Līga Vecbērza – 12,34 sekundes. Otro vietu izcīnīja Aļvetina Gutmane no LSPA (12,72 sekundes), savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena ar laiku 13,14 sekundes stājās RSU studente Kristīne Ivanova.

Valinščikovs vēlāk 400 metru skrējienā ar laiku 49,96 sekundes izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien Austrim Karpinskim no RSU – 49,22 sekundes. Trešo vietu izcīnīja Daugavpils Universitātes (DU) pārstāvis Aleksandrs Visockis (51,92 sekundes). Ātrākā starp dāmām 400 metros bija DU studente Elīna Gumarova (minūte un 2,34 sekundes), viņai apsteidzot savas studiju biedres Elīnu Kundiri (minūte un 5,44 sekundes) un Ingu Saušu (minūte un 9,50 sekundes).

Universiādes noslēgumā tika aizvadīta 4x100m stafete, kurā vīriešu konkurencē ar laiku 47,19 sekundes panākumu svinēja RTU komanda. Daugavpils Universitātes pirmā komanda finišēja ar laiku 47,92 sekundes un izcīnīja otro vietu, aiz sevis atstājot Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) skrējējus (48,07 sekundes). Sieviešu konkurencē ātrākās bija daugavpilietes (55,95 sekundes), otrā finiša līniju sasniedza LSPA vienība (56,61), bet bronza LLU studentēm (minūte un 0,67 sekundes).

Komandu kopvērtējumā vīriešu konkurencē pārākie ar 385 punktiem bija RTU studenti, 276 punktus iekrāja DU, bet LLU ar 213 punktiem ieņēma trešo vietu. Sieviešu konkurencē LSPA izcīnīja 290 punktus, DU ar 249 punktiem ieņēma otro vietu, bet trešās ar 188 punktiem bija LLU studentes.

Detalizēti Latvijas universiādes vieglatlētikā rezultāti pieejami šeit.