Jekaterinburga 2023
FISU Pasaules vasaras universiādes

FISU pārceļ 2023.gadā Jekaterinburgā plānoto Vasaras universiādi; Latvijas studenti nepiedalīsies arī Universiādē Čendu

Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) Izpildkomiteja (EC) aprīļa nogalē lēmusi pārcelt 2023.gada Vasaras universiādi, kas bija plānota Krievijas pilsētā Jekaterinburgā, informē FISU. Savukārt Latvijas Augstskolu sporta savienības (LASS) valdes sēdē lemts par Latvijas studentu nepiedalīšanos šovasar gaidāmajā Čendu Vasaras universiādē.

FISU Izpildkomitejas sēdē, kas aprīļa beigās norisinājās attālinātā formātā, lemts liegt Jekaterinburgai rīkot 2023.gada Vasaras universiādi. Iepriekš FISU lēma liegt Jekaterinburgai rīkot vēsturē pirmo FISU Universitāšu Pasaules kausu cīņas sportos, kas bija paredzēts šī gada septembrī. Pasaules kauss cīņas sportos pārcelts uz Turcijas pilsētu Samsunu, un sacensības paredzēts aizvadīt līdz šī gada beigām. 2023.gada Pasaules universiādes liktenis pagaidām ir neskaidrs.

“FISU šogad jau vairākkārt sporta sacensībās pulcējusi studentus no dažādām valstīm, un iesākto lūkosim turpināt arī FISU Universiādēs. Arī nākotnē, sastrādājoties ar sacensību rīkotājvalstīm, kurām esam ļoti pateicīgi, mēģināsim gādāt par sacensību norises nepārtrauktību,” pauž FISU prezidenta pienākumu izpildītājs Leons Eders.

Tāpat Jekaterinburgā bija paredzēta FISU Izpildkomitejas sēde, taču tā pārcelta uz Briseli un notiks 10.-12.novembrī. Izpildkomitejas sēdes galvenais dienas kārtības jautājums būs 2027.gada Pasaules universiādes rīkošanas tiesību piešķiršana.

Tikmēr LASS valdes sēdē nolemts, ka drošības, finansiālu apsvērumu un neskaidro Covid-19 noteikumu dēļ Latvijas studenti šovasar nepiedalīsies Pasaules universiādē Ķīnas pilsētā Čendu.

Informāciju sagatavoja

LASS

Dalies

Citi raksti