32.Latvijas universiādes šahā uzvarētājs Artis Alainis no Rīgas Ekonomikas augstskolas.
Latvijas 32.Universiāde

Latvijas universiādē šahā pirmo reizi čempiontitulu iegūst Alainis

Rīgas Ekonomikas augstskolas (REA) pārstāvis Artis Alainis aizvadītajā sestdienā Rīgas Šaha federācijas telpās svinēja uzvaru 32.Latvijas universiādē šahā, kamēr komandu konkurencē pārākie izrādījās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti.

Turnīru pārliecinoši aizvadīja 2019.gada Rīgas čempions Alainis (1814 reitinga punkti), kurš uzvarēja sešas partijas un vienu noslēdza neizšķirti. Rezultātā viņam 6,5 punkti no 7 un pirmais studentu tituls. Par punktu mazāk iekrāja un otro vietu izcīnīja Arsens Bataševs (2101) no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, bet trešais ar tikpat daudz punktiem bija RTU pārstāvis Rihards Bekasovs (2079).

Galvenais reitinga favorīts no Rīgas Celtniecības koledžas Igors Smorodinskis (2113) ar pieciem punktiem ierindojās uzreiz aiz goda pjedestāla. Labāko sešinieku vēl noslēdza Raivis Kristians Pakalns (1839) no Latvijas Universitātes (LU) un Burkhonidins Nurmatovs no Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolas (ISMA). Viņiem abiem pa 4,5 punktiem.

Savukārt Signe Kacēna (1306; LSPA) bija vienīgā dalībniece dāmu konkurencē un sacensībās izcīnīja pirmo vietu.

Komandu vērtējumā RTU tikai par puspunktu apsteidza LU – attiecīgi 13 pret 12,5. Ar 11 punktiem trešo vietu izcīnīja LSPA. Zīmīgi, ka RTU studenti komandu konkurencē nepārspēti ir jau pēdējos četrus gadus.

Sacensības organizēja Latvijas Augstskolu sporta savienība sadarbībā ar Rīgas Šaha federāciju, bet galvenais tiesnesis bija Alberts Cimiņš (IA).

Turnīrā piedalījās 22 spēlētāji, kuri pārstāvēja kopumā astoņas augstākās izglītības iestādes. Dalībniekiem bija jāaizvada Šveices sistēmas 7 kārtas ar apdomas laiku 12 minūtes partijai plus 5 sekundes par gājienu ar Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) rapida reitinga aprēķinu. Komandu vērtējumā skaitīja trīs labākos vienas augstskolas vīriešus un vienu sievieti.

Latvijas universiādes šaha rezultāti individuāli un komandām. Tāpat rezultāti apskatāmi chess-results.com.

Informāciju sagatavoja Latvijas Šaha federācija.

Dalies

Citi raksti