Latvijas 32.Universiāde

Daugavpils Universitātes studenti Slēpošanas universiādē pārspēj olimpieša Vīganta pārstāvēto LU

Daugavpils Universitātes (DU) studenti trešdien Madonā, Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils”, kronēti par 32.Latvijas Slēpošanas universiādes čempioniem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Šogad Slēpošanas universiādē dalībnieki sacentās viena kilometra brīvā stila distancē, kā arī 4x1km brīvā stila stafetē, kuru veic divi slēpotāji. Dāmu konkurencē piedalījās DU, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), savukārt vīriešu konkurencē startēja DU, LSPA, RTU, Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) un LU, kurai divas zelta godalgas sagādāja Pekinas olimpisko spēļu dalībnieks Raimo Vīgants.

Sieviešu konkurencē pasaules un Eiropas čempionātos pieredzi guvusī Jūlija Matvijenko (DU) jau priekšsacīkstēs apliecināja favorītes statusu, vienīgā spējot distanci veikt ātrāk par divām minūtēm un 50 sekundēm. Savā pusfināla slēpojumā Matvijenko piekāpās Laurai Elizabetei Kvālei (RTU), taču abas iekļuva finālā, kurā Matvijenko ar laiku divas minūtes un 35 sekundes bija ātrākā. Daugavpiliete par četrām sekundēm apsteidza Inesi Golubevu (DU), bet 11 sekundes iepalika trešās vietas ieguvēja Kvāle.

Matvijenko un Golubeva stundu vēlāk vēl vienu zelta medaļu izcīnīja 4x1km stafetē, distanci veicot 11 minūtēs un 10 sekundēs. Anna Emīlija Suta un Kvāle (RTU-1) uzvarētājām zaudēja 51 sekundi, bet bronzas medaļnieces Aija Demija Trēziņa un Ilona Upena (RTU-2) līderēm zaudēja nepilnas trīs ar pusi minūtes.

Tikmēr vīriešu konkurencē izteikta favorīte bija LU, kuru pārstāvēja olimpietis Vīgants, kā arī viens no daudzsološākajiem Latvijas jaunajiem biatlonistiem Renārs Birkentāls. Priekšsacīkstēs ātrākais bija Vīgants, kurš vēlāk pusfinālā finišu sasniedza vienā laikā ar studiju biedru Uvi Akmentiņu (LU) – divas minūtes un 22 sekundes. Otrā pusfinālā Birkentāls par 11 sekundēm uzlaboja komandas biedru laiku, bet finālā Vīgants bija pārāks tikai par sekundi – divas minūtes un divas sekundes. Akmentiņš finišu sasniedza astoņas sekundes pēc Vīganta.

Stafetē lielu izmaiņu nebija, pirmo vietu izcīnot Vīgantam un Birkentālam (deviņas minūtes un 11 sekundes). LU un ārpus konkurences startējušie Akmentiņš/Kalvis Krīgers (LU/RTU) bija vienīgie pāri, kuri 4x1km veica ātrāk par desmit minūtēm. Tā kā Akmentiņš/Krīgers startēja ārpus konkurences, otro vietu izcīnīja Pāvels Pancerko/Valērijs Baranovskis (DU-1), bet trešo vietu – Artis Zvaigznītis/Reinis Matīss Upens (LLU).

Komandu ieskaitē uzvaru ar 402 punktiem izcīnīja DU, RTU ieguva par 14 punktiem mazāk, bet bronzas medaļniece LSPA iekrāja 168 punktus. Neraugoties uz LU spēcīgo sastāvu, vīriešu konkurencē ar 349 punktiem uzvarēja DU. Otrā vieta ar 285 punktiem LU, bet LLU par 105 punktiem mazāk un trešā pozīcija. LSPA nopelnīja 160 punktus, kamēr RTU vien 37.

Kopumā sacensībās piedalījās 22 studenti (12 vīrieši, 10 sievietes) no piecām Latvijas augstskolām. Sacensību rezultāti.

Pateicamies sacensību organizatoriem par ieguldīto darbu, kā arī apsveicam sportistus ar sasniegtajiem rezultātiem.

Dalies

Citi raksti