EUSA uz nenoteiktu laiku liedz Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem piedalīties studentu sporta sacensībās

Paužot atbalstu Ukrainai, Eiropas Universitāšu sporta asociācija (EUSA) uz nenoteiktu laiku liegusi Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem piedalīties jebkādās ar studentu sportu saistītās aktivitātēs, informē EUSA.

Pagājušajā nedēļā EUSA Izpildkomiteja aizvadīja attālinātu sēdi, lai pārspriestu situāciju Ukrainā. EUSA Izpildkomiteja lēma sniegt finansiālu atbalstu Ukrainas Studentu sporta asociācijai, kā arī nosodīja Krieviju, kas uzsākusi karu Ukrainā, un arī Baltkrieviju, kas Krievijai sniedz atbalstu.

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas Studentu sporta asociācijai, EUSA izveidojusi solidaritātes fondu, kam novirzīti 20 000 eiro. Šie līdzekļi paredzēti Ukrainas Studentu sporta asociācijas biedriem. Tāpat EUSA aicina arī citu Eiropas valstu Studentu sporta asociācijas ziedot līdzekļus Ukrainas atbalstam.

EUSA arī vēsta, ka seko Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK), Eiropas Olimpiskās komitejas (EOK), Eiropas Universitāšu asociācijas (EUA) un arī Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) piemēram, nosakot stingrākas sankcijas Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem. Šo valstu pārstāvjiem un arī universitātēm uz nenoteiktu laiku liegts piedalīties EUSA rīkotos studentu sporta pasākumos. Tāpat nedz Krievijā, nedz Baltkrievijā nav atļauts rīkot studentu sporta pasākumus.

Savukārt amatpersonas no Krievijas un Baltkrievijas turpmāk netiks aicinātas piedalīties EUSA komiteju, komisiju un arī darbu grupu sanāksmēs.

EUSA Izpildkomiteja turpinās sekot situācijas attīstībai Ukrainā un, ja būs nepieciešams, noteiks jaunas sankcijas.

Dalies

Citi raksti