Latvijas 34.Universiāde

LATVIJAS 34.UNIVERSIĀDĒ 3X3 BASKETBOLĀ UZVAR LU VĪRIEŠU KOMANDA UN RSU SIEVIEŠU TRIO

Latvijas 34. Universiādes 3×3 basketbola turnīrā piektdien, 10. maijā Rīgā, “Turības” sporta zālē vīriešu komandu finālā sacentās LU divi kvarteti, bet sieviešu konkurencē izšķirošajā mačā sacentās RSU divi virknējumi. Bronzas medaļas attiecīgi izcīnīja RTU pārstāvji un LU dāmas.

Vīriešu konkurencē cīņā iesaistījās sešas komandas, jau apakšgrupu turnīros fiksējot negaidītus rezultātus, kas tieši ietekmēja izslēgšanas spēles. Nākamā fināliste LU 2 sāka ar diviem zaudējumiem, bet pēcāk ceturtdaļfinālā ar 22:20 apspēlēja RSU un pusfinālā ar 18:15 uzveica LBTU. Otra fināliste LU sāka ar diviem pārliecinošiem panākumiem apakšgrupā, pa tiešo iekļūstot pusfinālā. Cīņā par vietu finālā LU ar 21:19 pārspēja RTU.

Lai arī finālspēlē tikās vienas augstskolas 3×3 basketbolisti, cīņa par čempionu titulu izvērtās dinamiska un rezultatīva, uzvarētāju nosakot saspringtā galotnē. LU uzvarēja ar 21:19. Turnīra uzvaras grozu guva Daniils Smirnovs. Par izšķirošā mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva viņa komandas biedrs Rihards Aleksandrovs, kurš guva 11 punktus. Sāncenšiem pa sešiem punktiem guva Rainers Ļisicins un Georgs Turlais. Spēlē par 3. vietu RTU ar 21:19 uzvarēja LBTU.

Sieviešu komandu konkurencē trīs komandas aizvadīja apļa turnīru. Uzvarētājas tika noteiktas RSU divu sastāvu cīņā, kurā RSU ar 19:12 pārspēja studiju biedrenes. Zelta medaļas ar deviņiem punktiem kaldināja Paula Cirša, bet Anitas Megijas Miķelsones rēķinā par vienu punktu mazāk. Sāncensēm ar septiņiem punktiem izcēlās Elza Bieriņa.

Vīriešu komandu turnīrā par rezultatīvāko kļuva RTU 3×3 basketbolists Rolands Dižgalvis, kurš piecās spēlēs kopumā guva 45 punktus. Labāko trijniekā arī RSU pārstāvis Ginters Ansis Blumbergs (37 punkti četros mačos) un LBTU uzbrukuma līderis Rainers Barkāns (33 punkti četrās spēlēs).

Sieviešu vienības aizvadīja pa divām spēlēm, par rezultatīvāko kļūstot Anitai Megija Miķelsonei (16 punkti), apsteidzot pa 15 punktiem guvušās Paulu Ciršu un Elzu Bieriņu.

Nākamā gada Latvijas Universiādes 3×3 basketbola turnīru likme būs daudz augstāka, jo čempioni iegūs ceļazīmes uz Pasaules Universiādi, kas 2025. gada jūlijā notiks Reinas-Rūras reģionā Vācijā.

Latvijas 34. Universiāde 3×3 basketbolā

Vīrieši

1. LU (Rihards Aleksandrovs, Elvijs Frīdenbergs, Edvards Lucis, Daniils Smirnovs);

2. LU 2 (Georgs Turlais, Matīss Āboliņš, Rainers Ļisicins, Kārlis Šenbergs);

3. RTU (Rolands Dižgalvis, Rūdolfs Kristapsons, Artis Vorms, Mārtiņš Evarts Zviedris).

4. LBTU, 5. RSU, 6. LBTU 2.

Sievietes

1. RSU (Paula Cirša, Ieva Stefānija Tomiņa, Anita Miķelsone);

2. RSU 2 (Elza Bieriņa, Beāte Feldmane, Liene Liše, Hilda Snipe);

3. LU (Elizabete Feierberga, Beatrise Plukasa, Samanta Zubova).

Dalies

Citi raksti