Latvijas 33.Universiāde

AIZVADĪTS LATVIJAS UNIVERSIĀDES E-SPORTA TURNĪRS

Laika posmā no 17. līdz 19. februārim tika aizvadīts Latvijas 33.Universiādes E-sporta turnīrs, kas norisinājās ar Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) un League of Legends (LOL) spēlēm. Turnīrā kopumā piedalījās 54 dalībnieki no Rīgas un Daugavpils, pārstāvot 5 Latvijas augstākās izglītības iestādes – Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, Banku augstskolu, Daugavpils Universitāti un Transporta un Sakaru institūtu.

Turnīrs notika divās kategorijās: CS:GO un LOL. Katrai Latvijas Augstākās izglītības iestādei bija iespēja pieteikties ar vairākām komandām, kas nozīmēja, ka turnīrs bija konkurences spējīgs. Katrai komandai bija jāsastāv no sešiem dalībniekiem (5 pamata spēlētājiem un 1 rezerves spēlētāja), lai spēles arī tehnisku problēmu gadījumā varētu norisināties bez aizķeršanās. Turnīram tika pieteiktas 5 CS:GO un 4 LOL komandas.

Visi spēlētāji bija ļoti uztraukti un gatavi pierādīt savas prasmes un spēju uzvarēt. Daži no spēlētājiem jau bija pieredzējuši turnīru sacensības, bet dažiem šī bija pirmā pieredze, kas pievienoja vēl vairāk spriedzes un adrenalīna. Lielākā daļa spēļu bija ļoti aizraujošas ar sīvu cīņu līdz pat pašai spēles izskaņai. Liela nozīme šajā turnīrā bija komandu dalībnieku spējai veiksmīgi sadarboties, kas daudzās spēlēs arī izšķīra rezultātu.


LOL grupā visas spēles norisinājās sestdien, 18. februārī, visas dienas garumā. Turnīra norise bija vērojama tiešraidē “twitch” platformā. Kopā šajā turnīrā bija pieteikušās 4 komandas – 3 no Latvijas Universitātes, bet 1 no Banku Augstskolas. 

Dienas sākumā tika izspēlēts grupas turnīrs, katrai komandai izspēlējot ar katru, lai noskaidrotu pusfināla pretiniekus. Grupu turnīrā 1. vietu ieguva LU komanda “LU DIAMOND DOGS”, kura 3 spēlēs izcīnīja 3 uzvaras. Grupu turnīrā 2. vietu ieguva Banku Augstskolas komanda “Forfeit Fast” ar 2 uzvarām, bet 3. vietu ar 1 uzvaru ieguva LU komanda “VoidRangers”, 4. vietā atstājot LU komandu “ALL DOWN MID”.

Pusfinālā bija savā starpā jātiekas grupas turnīra 1. un 4. vietas ieguvējiem, kā arī 2. un 3. vietas ieguvējiem. Komandu spēlētāju nesaskaņu dēļ pēc grupu turnīra dalību no turnīra atteica komanda “ALL DOWN MID”, tādēļ komanda “LU DIAMOND DOGS” automātiski tika finālā. Otrajā pusfinālā tikās Banku augstskolas komanda “Forfeit Fast” un Latvijas Universitātes komanda “VoidRangers”, no kurām spēcīgāka izrādījās “Forfeit Fast”.

Pusfinālos uzvaras izcīnīja un finālā tikās Latvijas Universitātes komanda “LU DIAMOND DOGS” un Banku Augstskolas komanda “Forfeit Fast”. Finālā un visā turnīrā League of Legends  grupā uzvaru izcīnīja Latvijas Universitātes komanda “LU DIAMOND DOGS”.

 Kopsavilkums par turnīra godalgoto vietu ieguvējiem “League of Legends” grupā:

  • 1. vietu izcīnīja Latvijas Universitātes komanda “LU DIAMOND DOGS”, kuras sastāvā spēlēja  Dāvids Gūtmanis, Niklāvs Mežeckis, Viesturs Tenis Vīksna, Alekss Puriņš, Nikita Valteris, Mareks Ipatovs;
  • 2. vietu ieņēma Banku Augstskolas komanda “Forfeit Fast”, kuras sastāvā spēlēja Leons Alītis, Aleks Ņesterenko, Edijs Dauģelis, Edgars Andžs, Antons Murāns, Niks Bors;
  • 3. vietu ieņēma Latvijas Universitātes komanda “VoidRangers”, kuras sastāvā spēlēja  Sindija Samohvalova, Indriķis Paiders, Vjačeslavs Jusenis, Ernests Tomass Auziņš, Arvīds Dambenieks, Toms Ķierpe.

CS:GO grupā spēles norisinājās gan 18. februārī, kurās tika noskaidrotas četras labākās komandas (rezultāti apskatāmi šeit), gan 19. februārī, kurā šīs 4 komandas izspēlēja pusfinālus un finālus (rezultāti apskatāmi šeit). Šajā turnīrā kopā bija pieteikušās 5 komandas – 2 no Latvijas Universitātes, 1 no Daugavpils Universitātes, 1 no Rīgas Tehniskās Universitātes un 1 no Transporta un Sakaru institūta. 

Grupu turnīrā ar 4 uzvarām 4 spēlēs 1. vietu izcīnīja Rīgas Tehniskās Universitātes komanda, 2. vietu ar 3 uzvarām izcīnīja Latvijas Universitātes A komanda, 3. vietu ar 2 uzvarām izcīnīja Daugavpils Universitāte, 4. vietu ar 1 uzvaru izcīnīja Latvijas Universitātes B komanda, bet 5. vietā bez uzvarām palika Transporta un Sakaru institūta komanda, tādejādi netiekot arī pusfinālā un finālā.

Pusfinālā grupas turnīra 1. vietas ieguvēji tikās ar 4. vietu, bet 2. vietas ieguvēji tikās ar 3. vietas ieguvējiem. Finālā par 1. vietu tikās Latvijas Universitātes A komanda, kura ar rezultātu 2:0 (16:4 un 16:3) uzvarēja Daugavpils Universitāti, ar Latvijas Universitātes B komandu, kura ar tehnisko uzvaru (2:0) uzvarēja Rīgas Tehniskās Universitātes komandu.

Finālā Latvijas Universitātes A komanda ar rezultātu 2:0 (16:1 un 16:11) uzvarēja Latvijas Universitātes B komandu, tādejādi izcīnot uzvaru visā CS:GO grupas turnīrā un iegūstot iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā “FACEIT Collegiate CS:GO Championship” turnīrā. 3. vietu ieguva Daugavpils Universitātes komanda, bet 4. vietu ieguva Rīgas Tehniskās Universitātes komanda.

Kopsavilkums par turnīra godalgoto vietu ieguvējiem “CS:GO” grupā:

1. vietu izcīnīja Latvijas Universitātes komanda “LU A-Team”, kuras sastāvā spēlēja Ričards Briedis, Darius Uščins, Ralfs Čipāns, Aleksandrs Jurinovs, Jānis Krastiņš, Mārtiņš Dadzis
2. vietu ieguva Latvijas Universitātes komanda “LU B-Team”, kuras sastāvā spēlēja Artūrs Babris, Toms Bicāns, Vitālijs Aņisimovs, Maksims Čizikovs, Mārcis Graudums, Kaspars Pudāns
3. vietu ieguva Daugavpils Universitātes komanda, kuras sastāvā spēlēja Deniss Olksna, Artis Zarāns, Vadims Loginovs, Dimitrijs Pikovskis, Ņikita Bašmakovs, Dmitrijs Ivanovs.

Latvijas Augstskolu sporta savienības rīkotais Latvijas Universiādes e-sporta turnīrs ir liels solis uz priekšu Latvijas e-sporta attīstībai. Šajā turnīrā piedalījās dažādu augstskolu studenti, kas parādīja savas prasmes un to, kādēļ e-sports kļūst aizvien populārāks starp jauniešiem. 

Abu grupu spēles bija skatāmas tiešraidē, kuru kopumā vēroja aptuveni 1200 skatītāji. Paldies visiem dalībniekiem un atbalstītajiem “Garāža” un “Redbull”, kas palīdz attīstīt E-sportu Latvijā universitāšu vidē!

Tiekamies nākamajos turnīros !

Dalies

Citi raksti