Latvijas 33.Universiāde

NOSLĒDZIES LATVIJAS ČEMPIONĀTS 3X3 BASKETBOLĀ

Sestdien, 17. decembrī, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, norisinājās Latvijas 33. Universiādes 3×3 basketbola turnīrs, kurā medaļas tika sadalītas gan vīriešu, gan sieviešu grupā.

Sieviešu grupā sākotnēji tika pieteiktas trīs vienības – Latvijas Universitāte (LU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), bet tā kā Latvijas Universitātes spēlētājas slimības dēļ turnīrā piedalīties nevarēja, turnīra uzvarētājas tika noskaidrotas starp RTU un RSU komandām, kuras savā starpā azvadīja 1 fināla spēli.

Vienīgajā sieviešu grupas spēlē, kas bija arī kā šī turnīra fināla spēle, Rīgas Stradiņa Universitātes komanda pārliecinoši ar rezultātu 21 pret 6 uzvarējas Rīgas Tehniskās Universitātes komandu. Rezultatīvākā no RSU komandas bija Anita Megija Miķelsone, kura guva 13 punktus, bet rezultatīvākā no RTU komandas bija Elizabete Zumenta, kura guva 3 punktus.

Latvijas augstāko izglītības iestāžu spēcīgākā komanda 3×3 basketbolā vīriešu grupā tika noskaidrota starp 6 komandām –  Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti (LBTU) un Latvijas Universitāti (LU), ko pārstāvēja 2 komandas.

Visas 6 komandas tika sadalītas 2 grupās, katrā grupā pa 3 komandām. A grupā tika iedalītas LU, LU2 un RTU komandas, bet B grupā tika iedalītas RSU, LBTU un LSPA komandas. Grupas uzvarētājas pusfinālā tika automātiski, bet grupas 2. un 3. vietas ieguvējām bija jāspēlē ceturtdaļfinālā.

A grupā pirmo vietu pārliecinoši ar 2 uzvarām 2 spēlēs (21:14 pret LU2 un 22:5 pret RTU) ieguva Latvijas Universitātes 1. komanda, 2. vietu ar 1 uzvaru (21:12 pret RTU) ieguva Latvijas Universitātes 2. komanda, bet trešo vietu ieguva Rīgas Tehniskā universitāte. B grupā pirmo vietu pārliecinoši (21:10 pret LBTU un 22:5 pret LSPA komandu) ieguva Rīgas Stradiņa universitāte, otro vietu ar vienu uzvaru sīvā cīņā (19:16 pret LBTU) ieguva Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija, bet trešo vietu B grupā ieguva Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte. Tas nozīmēja, ka ceturtdaļfinālā LU2 bija jāspēlē pret LBTU, bet LSPA bija jāspēlē pret RTU komandu.

Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē visu spēli notika cīņa punkts punktā, un uzvarētāju nebija iespēja noteikt pat līdz pēdējai minūtei. Šādā sīvā cīņā spēlētājiem spēles izsaņā mēdz spēki jau iet uz beigām, bet abas komandas bija apņēmušās tikt pusfinālā, tādēļ neviena no tām nepadevās. Spēles pēdējās minūtē, kad rezultāts bija 17:17, LSPA komandas spēlētājiem tomēr izdevās vairākās epizodēs pēc kārtas nospēlēt meistarīgāk nekā pretiniekiem, ar rezultātu 22:17 izcīnot uzvaru un tiekot pusfinālā. Otrajā ceturtdaļfinālā LU2 ar rezultātu 21:11 pārliecinoši uzvarēja LBTU komandu un nokārtoja sev pusfinālu pret RSU komandu.

Pirmajā pusfināla spēlē Latvijas Universitātes 1. komanda ar rezultātu 21:10 uzvarēja LSPA komandu, izcīnot sev vietu turnīra finālā. Otrā pusfināla spēle bija daudz aizraujošāka, jo, sākot jau ar spēles pirmo minūti, spēle visā garumā tika aizvadīta punkts punktā. Pirmo izrāvienu spēles 6. minūtē izdarīja RSU komanda, panākot rezultātu 10:7, bet jau pāris epizodes vēlāk LU 2. komanda spēja atgūt neizšķirtu 10:10. Pēc tam RSU komanda trāpīja svarīgu divpunktu metienu, panākot 12:10, bet pāris epizodes vēlāk spēja jau panākt 15:12. Kad spēlē bija atlicis mazāk kā minūte, Pauls Miglinieks no Latvijas Universitātes 2. komandas ar divpunktu metienu atkal panāca neizšķirtu (17:17). Pēc realizētā Paula metiena, RSU komandas spēlētājs Dāvis Matīss Žilde savāca bumbu, devās uz trīspunkta metienu līniju un ar veiksmīgu spēli panāca, ka LU 2. komanda izdara pārkāpumu, nopelnot sev 2 soda metienus. Dāvis abus soda metienus realizēja, panākot rezultātu 19:17 RSU labā. Pēc 2. realizētā soda metiena LU2 komandas spēlētājs Edvards Lucis savāca bumbu, izgāja ārpus divpunktu līnijas, padeva bumbu Paulam Migliniekam, kurš, cerot izlīdzināt rezultātu, izdarīja divpunktu metienu. Paula metiens grozā neiekrita, bet labu pozīciju pēc atlekušās bumbas bija ieņēmis Kristaps Čavars, pret kuru, cīņā par atlēkušo bumbu, tika izdarīts pārkāpums. Kristapam bija jāstājas uz soda metiena līnijas ar iespēju panākt neizšķirtu rezultātu. Kristapa 1. metiens grozā neiekrita, tādēļ, lai paliktu iespēja vēl atgūt spēli, arī 2. soda metienu LU 2. komandas spēlētājs Kristaps Čavars raidīja garām, bet atlēkušo bumbu ieguva RSU komandas spēlētājs, pret kuru uzreiz tika pārkāpti noteikumi. Spēle beidzās ar rezultātu 20:17 RSU komandas labā.

Finālā par trešo vietu LU 2. komanda uzreiz pēc saspringtā fnāla tikās ar LSPA kmandu. Sīvā cīņā ar rezultātu 19:16 uzvarēja LSPA komanda, izcīnot sev Latvijas Universiādes 3×3 basketbola turnīra bronzas medaļas.

Finālā par 1. vietu, kurā tikās LU un RSU komandas, spēles temps bija ļoti augsts. Punktus abas komandas guva nepārtraukti, īsti nedodot iespēju pat spēlētājiem nomainīties. Kad rezultāts bija 18:15 LU komandas labā, LU komandas spēlētājs Mārcis Osis pret sevi izprovicēja piezīmi, nopelnot sev 2 soda metienus. Par piešķirto soda metienu RSU komandas spēlētājs bija ļoti neapmierināts, ko izrādīja arī pret tiesnešiem, kā rezultātā nopelnot arī tehnisko piezīmi un dodot iespēju Mārcim Osim izpildīt 3 soda metienus. Mārcis pirmos 2 soda metienus trāpīja, panākot rezultātu 20:15, bet trešo metienu aizmeta garām. Atlēkušo bumbu pēc nerealizētā soda metienu savāca RSU spēlētājs Dāvis Matīss Žilde, kurš momentāli izskrēja ārpus divpunktu līnijas un raidīja grozā precīzu tālmetienu, panākot rezultātu 17:20. Bumbu savāca LU komandas spēlētājs Gustavs Kampuss, kurš to piespēlēja uz tāmetiena līnijas esošajam Norbertam Strautiņam. Norberts veica pāris māņkustības, izdarīja metienu, bet to netrāpīja. Atlēkušo bumbu savāca Gustavs Kampuss. Viņš izgāja ārpus tālmetiena līnijas un ar ātru driblu tika garām savam prestspēlētājam, gūstot LU komandas 21. punktu no groza apakšas, un izcīnot uzvaru gan fināla spēlē, gan visa turnīrā.

Turnīra rezultatīvākais spēlētājs bija Latvijas universitātes komandas spēlētājs Reinis Jānis Avotiņš, kurš 4 spēlēs guva 36 punktus. Otrs rezultatīvākais bija RSU komandas pārstāvis Edgars Lācis, kurš tik pat spēlēs guva 34 punktus.