Ķīnas pilsēta Čendu
FISU Pasaules vasaras universiādes

Vasaras universiāde Čendu pārcelta uz 2023.gadu

Pēc ilgām diskusijām starp Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) un Čendu Organizatoru komitejas pārstāvjiem, kā arī citām iesaistītajām pusēm, nolemts, ka Vasaras universiāde Ķīnas pilsētā Čendu tiek pārcelta uz 2023.gadu, informē FISU.

Sākotnēji Vasaras universiāde Čendu bija plānota 2021.gada vasarā, bet, ņemot vērā, ka Tokijas olimpiskās spēles tika pārceltas par gadu, universiādi Ķīnā bija paredzēts aizvadīt šovasar.

“Pieņemt lēmumu pārcelt Vasaras universiādi Čendu nebūt nebija viegli, taču uzskatām, ka studenti no tā būs ieguvēji. Dalībnieku veselība allaž bijusi mūsu prioritāte. Tāpat bija daudz neskaidrību par noteikumiem, tāpēc vairāku valstu studentu sporta organizācijas jau veikušas izmaiņas savā sacensību kalendārā,” pauda FISU prezidenta pienākumu izpildītājs Leons Eders. “Tā ir liela atbildība pārstāvēt savu valsti FISU universiādēs, tāpēc esam pārliecināti, ka līdz ar šo lēmumu nākamgad Čendu redzēsim daudz lielāku dalībnieku skaitu.”

Eders arī norādīja, ka FISU darīs visu iespējamo, lai jau pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie ierastā sacensību kalendārā, kad universiādes noris vienā gadā, bet nākamajā noris universitāšu čempionāti.

Nākamā universiāde paredzēta nākamā gada sākumā Leikplesidā, kur pulcēsies ziemas sporta veidu pārstāvji. 2025.gadā Vasaras universiāde notiks Reina-Rūra (Vācija), savukārt Ziemas – Turīnā (Itālija). Šogad arī plānots paziņot 2027.gada universiādes norises vietu.

Dalies

Citi raksti