EUSA

EUSA BIEDRI PULCĒJAS BUDAPEŠTĀ UN IEVĒL JAUNU VALDI – VALDĒ ARĪ LASS PREZIDENTE AGITA ĀBELE

Pēc izaicinājumiem bagātā perioda, kurā galvenokārt norisinājās tiešsaistes pasākumi, Eiropas Universitāšu sporta asociācijas (EUSA) biedri beidzot varēja klātienē pulcēties 2021. gada vēlēšanu EUSA Ģenerālajā asamblejā, kas notika 10. un 11. septembrī Budapeštā, Ungārijā.

Saskaņā ar visiem drošības protokoliem vietējā un starptautiskā līmenī, delegāti no 38 EUSA dalībvalstīm, tai skaitā arī Latvijas Augstskolu sporta savienība, varēja klātienē tikties šī gada Ģenerālajā asamblejā, kuru rīkoja Ungārijas Universitātes Sporta federācija.

Pasākums sākās ar EUSA priekšsēdētāja Ādama Ročeka kunga sveiciena uzrunu EUSA asociācijas vārdā – MEFS izpildkomitejas locekļa Zoltana Rakačkija, FISU prezidenta pienākumu izpildītāja Leona Edera, kā arī Eiropas Olimpisko komiteju priekšsēdētāja Spirosa video uzrunas.

Asamblejas delegāti pieņēma statūtu grozījumus, ļaujot arī pilnvarotām valstīm pārstāvēt biedru asambleju, kuras dažādu apstākļu dēļ nevarēja klātienē apmeklēt pasākumu. Ņemot vērā nesen pieņemtos statūtus un pilnvaras, pasākumā tika pārstāvētas 43 valstis. Asambleja arī apstiprināja Sanmarīno kā savu jauno, 47. biedru asociāciju.

Ziņojumus par laika posmu no 2018. līdz 2020. gadam iesniedza EUSA prezidents Ādams Ročeks, ģenerālsekretārs Matjazs Pecovniks un grāmatvedis Lorencs Ursprungs, uzsverot sporta un izglītības notikumus šajā periodā, kā arī finanšu daļu un pārskatus, pirms amata atstāšanas. EUSA komitejai tika pateikts paldies par darbu pēdējā mandāta laikā. Starp aizejošajiem izpildkomitejas locekļiem Asambleja piešķīra goda locekļu titulu Kemalam Tamera kungam no Turcijas un Česlovas Garbaliauskas kungam no Lietuvas, kā arī ordeni par nopelniem Jean-Francois Sautereausa kungam no Francijas.

Tā kā šajā Ģenerālajā asamblejā notika arī vēlēšanas, tika nobalsots par jauniem locekļiem, kuri tika uzņemti EUSA valdē.

Jaunā EUSA izpildkomiteja nākamajam 4 gadu periodam ir šāda:

Priekšsēdētājs: Ādams Ročeks (POL) Pirmais viceprezidents: Haris Pavletic (CRO) Kasieris: Francis M.M. Cirianni (ITA) Studentu pārstāvis: Nikolli Flobena (ALB)

Locekļi: Ivana Ertlova (CZE), Agita Abele (LAT), Aitor Canibe Sanchez (ESP), Joerg Foerster (GER), Zoltan Rakaczki (HUN), Bruno Barracosa (POR), Dmitrijs Kiseļevs (RUS), Milan Zvan (SLO) , Andreas L. Csonka (SUI), Mehmet Gunay (TUR), Ievgeniy Imas (UKR) Revidenti: Hovhannes Gabrielyan (ARM) un Liviu Marian Matac (ROU)

Ģenerālsekretārs: Matjaz Pecovnik (SLO) – profesionāla funkcija, biedrs bez balsstiesībām EUSA vēlas vēlreiz pateikties Izpildu komitejas locekļiem, kā arī komisijas locekļiem no iepriekšējā pilnvaru termiņa par nesavtību, smago darbu un centieniem, un novēl jaunajiem izpildkomitejas locekļiem visu to labāko turpmākajā mandātā, jo kopā mēs turpinām paplašināt organizāciju un attīstīt universitāšu sportu visā Eiropā.

EUSA arī izsaka īpašu pateicības vārdus vietējai organizatoriskajai komitejai Budapeštā – Ungārijas Universitāšu sporta federācijai (MEFS), sadarbībā ar Fiziskās audzināšanas universitāti (TF), ko atbalsta arī Starptautiskā universitāšu sporta federācija (FISU). Pasākumi Budapeštā turpinājās ar EUSA un FISU stratēģisko dialogu, kam sekos jaunievēlētās EUSA izpildkomitejas pirmā sanāksme.

Informāciju sagatavoja,

Latvijas Augstskolu sporta savienība

Dalies

Citi raksti