Pasaules ziemas universiādes

30.PASAULES ZIEMAS UNIVERISIĀDE – DELEGĀCIJAS VADĪTĀJU TIKŠANĀS LUCERNĀ, ŠVEICĒ

No 6.septembra līdz 10.septembrim, Šveices pilsētā Lucernā norisinājās delegācijas vadītāju (HoD) tikšanās.

Delegāciju vadītāji šo nedēļu aktīvi aizvadīja iepazīstot visas 30.Pasaules Ziemas Universiādei sagatavotās sacensību vietas. Tika veiktas plašas diskusijas par drošības pasākumiem, dažādiem ierosinājumiem un vietu uzlabojumiem.

Viens no svarīgākajiem lēmumiem, kurš tika paziņot tikšanās laikā ir FISU un Lucernas 2021. gada Organizācijas komitejas (OC) pieņemtais kopīgais lēmums – saglabāt nozīmīgo starptautisko vairāku sporta veidu pasākumu studentiem sportistiem, neskatoties uz sarežģītajiem sanitārajiem pasākumiem saistībā ar Covid-19 pandēmiju.

Šāda lēmuma gadījumā FISU un OC ir vienojušās, lai varētu piedalīties Lucernas 2021. gada Pasaules Ziemas Universiādē (11. – 21. decembris) visiem delegāciju locekļiem (gan sportistiem, gan treneriem, gan delegāciju pavadošām personām), ierodoties Šveicē, būs jābūt vakcinētiem un pirms iebraukšanas valstī būs jāveic PCR tests.

Šveicē atzītās vakcīnas:

  • Pfizer/BioNTech (BNT162b2 / Comirnaty® / Tozinameran)
  • Moderna (mRNA-1273 / Spikevax / COVID-19 vaccine Moderna)
  • AstraZeneca (AZD1222 Vaxzevria®), CovishieldTM
  • Janssen / Johnson & Johnson (Ad26.COV2.S)
  • Sinopharm / BIBP (SARS-CoV-2 Vaccine (Vero Cell))
  • Sinovac (CoronaVac)

Organizācijas komiteja cieši sadarbojas ar Centrālās Šveices veselības aizsardzības iestādēm un Cūgas kantona Veselības departamenta vadību, izvērtējot epidemioloģisko situāciju un izstrādājot atbilstošus higiēnas un drošības pasākumus.

“Žēl, ka mums tas bija jāpieņem, taču es uzskatu, ka tas bija vienīgais veids, kā mēs varējām radīt vidi, kas piemērota dalībnieku, skatītāju un to iedzīvotāju aizsardzībai, kur notiek sacensības. , ” skaidro FISU ģenerālsekretārs-izpilddirektors Ēriks Senronds. “Tomēr, mūs patiesi sajūsmina 58 Nacionālās Universitāšu Sporta federācijas, kuras, neraugoties uz sarežģītajiem apstākļiem, jau ir paziņojušas par savu dalību šajā 30. PasaulesZiemas Universiādē. Redzot tik spēcīgu līdzdalību, tiek pierādīts, ka kopā mēs varēsim īstenot šo notikumu – kā arī daudzu sapņus un vēlmes. ”

Kopīgais lēmums pieprasīt delegācijas locekļu pilnu vakcināciju tika pieņemts pēc diskusijām ar vietējām varas iestādēm, un tas bija labākais kompromiss, kas tika atrasts, lai spētu uzturēt nozīmīgo starptautisko vairāku sporta veidu pasākumu studentiem sportistiem, vienlaikus aizsargājot vietējos iedzīvotājus un dalībniekus.

“Mēs esam priecīgi, ka mums nebija jāatceļ pasākums, kas sākotnēji bija paredzēts 2021. gada janvārī, bet varējām to pārcelt,” saka Gvid Grafs, OC prezidents un Lucernas veselības un sociālo lietu direktors. “Reģistrāciju skaits, 58 valstīm paziņojot par dalību Lucernas 2021. gada ziemas universiādē, liecina par studentu lielo vēlmi piedalīties starptautiskā pasākumā. Visu dalībnieku un vietējo iedzīvotāju veselība ir galvenā prioritāte. Mēs to nodrošināsim, īstenojot atbilstošus higiēnas un drošības pasākumus. ”

Tā kā šajā Universiādē nebūs atlētu ciematiņa, tad delegāciju oficiāļi un sportisti tiks izmitināti pa 5 klasteriem, 29 dažādās viesnīcās.

Informāciju sagatavoja,

Latvijas Augstskolu sporta savienība

Dalies

Citi raksti