INTARS BAUMANIS TRIUMFĒ PASAULES UNIVERSITĀŠU KAUSĀ PAUERLIFTINGĀ

Lietuvā, Viļņā šonedēļ notika pirmās starptautiskās IPF sacensības šogad – Pasaules Universitāšu Kauss.

Vienīgais Latvijas pārstāvis, Nacionālās Aizsardzības akadēmijas absolvents Intars Baumanis 83 kg kategorijā uzrādīja izcilu sniegumu: pietupieni – 255 kg (LV junioru/ open rekorda atkārtojums), spiešana – 170 kg (personīgais un LV junioru rekords), vilkme – 275 kg (personīgā un LV junioru rekorda atkārtojums), summa – 700 kg (personīgais, LV junioru un open rekords). Izcīnītā summa Intaram ļāva visai pārliecinoši atrauties no tuvākajiem sekotājiem un izcīnīt Pasaules studentu čempiona zelta godalgu. Intars arī parādīja potenciālu cīnīties ar vēl lielākiem svariem un spēcīgākiem pretiniekiem.

Par iespēju startēt šajās sacensībās Intars uzzināja ziemā, škietami ļoti daudz laika, lai pilnvērtīgi spētu sagatavoties sacensībām un uzrādītu savu labāko rezultātu. Taču ieilgusi trauma (ceļa iekaisums), neļāva pilnvērtīgi gatavoties sacensībām, līdz ar to nebija iespējams kvalitatīvi izmantot šo atvēlēto laiku un pilnvērtīgus pietupiena treniņus viņš bija spējīgs atsākt tikai mēnesi pirms sacensībām, kas arī atspoguļojās sacensību rezultātā.

“Lai gan personiski pietupienu rezultāts nesniedza gandarījumu, ar šo svaru pietika, lai nodrošinātu stabilu pārsvaru pār konkurentiem, bet pēdējais piegājiens pietupienā ar 265 kg, atstāja sekas uz atlikušajām sacensībām, sevišķi vilkmes disciplīnu. Pietupienu laikā labās kājas augšstilbu sarāva krampī. Šajās sacensībās spiešana guļus izrādījās visveiksmīgākā disciplīna, visi piegājieni tika ieskaitīti, un tika uzstādīts labākais personiskais sacensību rezultāts 170 kg, kā arī šis svars tika saspiests pārliecinoši, atskatoties uz ierakstu, ar krietnu rezervi. Uzsākot vilkmes disciplīnu, un saņemot veiksmīgu ieskaiti pirmajā piegajienā, kategorijā pirmā vieta tika nodrošināta, līdz ar apskatot  kopsummu, loģiskais lēmums bija iegūt skaistu, apaļu kopsummu 700 kg, kas arī tika izdarīts. Lai gan piegājiena sākums izskatījās daudzsološs, 290 kg vilkmē šoreiz izrādījās pārāk smagi. Šīs sacensības bija vērtīgs ieguldījums sevī, jo tās atjaunoja cīņas garu un tieksmi pēc rezultāta, kas šajā bez sacensību periodā bija panīcis. Dodoties uz sacensībām, iepriekš minētā iemsela dēļ, augsti mērķi netika noteikti, primārais bija saglabāt jau esošos sacensību rezultātus. Sacensību organizācija bija kopumā bija laba, taču negatīvi ietekmēja sacensību organizatoru lēmums iepriekšējā vakarā pārcelt sacensību startu par veselu dienu. Šobrīd pēc sacensībām kārtīgi tiks izanalizēts sniegums, kas sanāca, kas jāpilnveido, un jau pēc neliela atslodzes perioda, tiks atsākti nopietni treniņi,” stāsta Intars.

Foto: no LPF krājuma

Informāciju sagatvoja,

Inita Savicka, sabiedrikso attiecību speciāliste

Latvijas Pauerliftinga federācija

Dalies

Citi raksti