Studentu sporta spēļu semestris 2020

STUDENTU SPORTA SPĒĻU SEMESTRIS 2020

Pirmo reizi Latvijā norisināsies Studentu sporta spēļu semestris sadarbībā ar Latvijas sporta federācijas padomi (LSFP), vēsta Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS).

Studentu sporta spēļu semestris apvieno visu Latvijas Augstskolu sporta spēļu komandas piedalīties dažādos turnīros attiecīgajos sporta veidos. Sacensības notiks ne tikai galvaspilsētā Rīgā, bet arī reģionos, piemēram, Kocēnos un citās Latvijas pilsētās.

Latvijā starp augstskolām ikgadēji norisinās Latvijas Univerisāde un Latvijas studentu čempionāti, kas apvieno vairāku sporta veidu kopumu studentu vidū un veicina fizisko aktivitāti sportistu vidū.

Pasākuma mērķis ir popularizēt un veicināt sporta attīstību studējošo personu vidū, kā arī sekmēt sporta darbu augstākajās mācību iestādēs, to sporta biedrībās, federācijās un sporta klubos.

“Studentu sporta spēļu semestris 2020” notiks pateicoties Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) rīcībā esošajiem līdzekļiem, kas 500 000 eiro apmērā piešķirti no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts budžeta, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz sporta nozari un nodrošinātu sporta nozares ilgtspēju.

“Studentu sporta spēļu semestris 2020” piedalās tādas sporta organizācijas kā, Badmintona federācija, Kocēnu sporta nams, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Latvijas universitāte (LU), SIA “O-sands”, u.c.

Iesaistītās sporta organizācijas rudens semestra periodā veidos sacensības tādās sporta spēlēs kā badmintons, florbols, futbols, basketbols, pludmales volejbols un zāles volejbols.

Katra organizācija izvēlās organizēt sacensības vienas līdz divu dienu garumā vai arī, vairākos posmos visa semestra garumā. Plānots, ka kopumā “Studentu sporta spēļu semestris 2020” piedalīsies aptuveni 2000 studentu.

Informāciju sagatavoja:
Projekta “Studentu sporta spēļu semestris 2020”
Vadītāja Signija Santa

Dalies

Citi raksti