EUSA

AIZVADĪTA EUSA KONFERENCE UN ĢENERĀLĀ ASAMBLEJA

No 26.-27.septembrim Portugāles pilsētā Aveiro notika Eiropas Universitāšu sporta asociācijas (turpmāk – EUSA) konference un Ģenerālā Asambleja.

Pirmajā dienā norisinājās EUSA konference, kurā uzstāties tika uzaicinātas ievērojamākās personības un spožākie prāti no dažādām Eiropas valstīm, tajā skaitā arī Latvijas Augstskolu sporta savienības (turpmāk -LASS) prezidente Agita Ābele.

Vairāk nekā 150 dalībnieki pulcējās kopā, lai uzklausītu uzaicināto viesu viedokļus un uzskatus par dažādām aktuālām tēmām.

A.Ābele piedalījās diskusiju panelī “Sieviete – līdere sportā”, kurā dalījās savā personīgajā pieredzē un motivēja ikvienu klātesošo dzīvot un strādāt ievērojot balansu. Balansu starp dzimumiem, uzskatiem, starp jauno un pieredzējušo paaudzi, starp paliekošām vērtībām un jauniem izaicinājumiem, starp darbu un atpūtu. 

Konferencē tika izskatītas arī tādas tēmas kā “Laba pārvaldība sportā: standartu noteikšana”, “20 EUSA’s gadi”, prezentācija “EUSA’s attīstības stratēģija 2019-2024”.

Otrajā dienā EUSA’s Ģenerālajā Asamblejā, balstoties uz stratēģiskajiem mērķiem, tika veiktas izmaiņas EUSA statūtos un iekšējos noteikumos. Izmaiņas tika veiktas, balstoties uz iepriekšējo gadu diskusijām ar biedriem un partnerorganizācijām. 

Konferences dalībniekus vispirms uzrunāja EUSA prezidents Adams Roczeks, īpašu uzrunu arī sniedza Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) prezidents Olegs Matytsins, kurš slavēja EUSA par neskaitāmajiem sasniegumiem un apsveica asociāciju 20.gadadienas svinībās.

EUSA biedri apstiprināja priekšlikumu atjaunināt organizācijas statūtus un iekšējos noteikumus, lai palielinātu stabilitāti, nodrošinātu un veicinātu abu dzimumu līdzdalību EUSA pārvaldes struktūrās, kā arī skaidri definētu biedru tiesības un pienākumus.

Sakarā ar Izpildkomitejas locekļa atkāpšanos, notika arī vēlēšanas, kurās par EUSA Izpildkomitejas locekli, uz atlikušo termiņu, tika ievēlēts Joergs Foersters no Vācijas. 

Konference tika noslēgta ar nākamās kārtējās Ģenerālās Asamblejas prezentāciju, kura notiks 2020. gada oktobrī. Jaunievēlētais Armēnijas Studentu sporta federācijas (ARMSSF) prezidents Hovhannes Gabrielyan uzaicināja visus uz Ģenerālo Asambleju Erevānā.

EUSA 20.gadadienas svinību pasākumi Aveiro noslēdzās ar īpašo apbalvošanas ceremoniju un Gala svinībām.

Dalies

Citi raksti