FISU

LAIKMETĪGAS ZINĀŠANAS UN MULTIKULTURĀLA PIEREDZE – LATVIJAS PĀRSTĀVES DALĪBA FISU BRĪVPRĀTĪGO LĪDERU AKADĒMIJĀ 2019

Brīvprātīgo līderu akadēmija – tā ir Starptautiskās Studentu sporta federācijas (FISU) radīta platforma, kurā dalīties pieredzē, viedokļos un labās prakses piemēros par brīvprātīgo programmas organizēšanu lielākajos sporta notikumos.

Šogad, forums no 5. līdz 11. septembrim Kazaņā pulcēja vairāk nekā 100 pārstāvju no 80 pasaules valstīm, kuru vidū bija arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas un Rīgas Stradiņa universitātes studente Marta Kāpiņa.

Atklāšanas ceremonijā Kazaņā, Krievijā FISU prezidents Oleg Matytsin, kā arī Tatarstānas sporta ministrs un politiķi akcentēja līdera lomu mūsdienu sabiedrībā, aicinot neaizmirst tik svarīgo vienotību sportā, politiskajos procesos un ikdienā.

Izglītojošā daļa tika vērsta uz brīvprātīgo programmas izstrādi 2020. gada Pasaules čempionātiem, gatavošanos Starptautiskajai Studentu sporta dienai, kā arī iepazīšanos ar FISU organizācijas darbības principiem un vēstnešu programmu. Foruma dalībnieki apmeklēja jomas ekspertu vadītas paneļdiskusijas, konferences un darba grupas, lai smeltos pieredzi mediju komunikācijā, brīvprātīgo programmu izstrādē, starptautiskas karjeras veidošanā un iedvesmotos no organizāciju stratēģiskajiem plāniem.

Līdzās nenovērtējamām zināšanām valstu pārstāvji smēlās baudījumu kultūrai veltītajos vakaros un pārbaudīja izturību jauna koncepta sporta nodarbībās.

Foruma pēdējo dienu dalībnieki aizvadīja FISU prezidenta sabiedrībā- prezentējot izstrādātos projektus, apmeklējot Kazaņas izsmalcinātākos apskates objektus un baudīja noslēguma ceremoniju saulrieta ieskautajā stikla piramīdā līdzās Kazaņas Kremlim.

Marta Kāpiņa atzīst, ka šī multikulturālo šķautņu ieskautā pieredze sniegusi laikmetīgas zināšanas par brīvprātīgo programmu realizēšanu un devusi iespēju sirsnīgiem kontaktiem ar cilvēkiem no 80 pasaules valstīm. Pārstāve pateicas LASS un FISU par sniegto iespēju un pieredzi, kā arī ir gatava dalīties ar iegūtajām zināšanām, lai veicinātu studentu iesaisti sportā un pilnveidotu Latvijas lielāko sporta pasākumu norisi.

Informāciju sagatavoja:
Marta Kāpiņa

Dalies

Citi raksti