Pasaules ziemas universiādes

LATVIJAS STUDENTU SASNIEGUMI 29.PASAULES ZIEMAS UNIVERSIĀDĒ

29.Pasaules Ziemas Universiāde norisinājās no 02. – 12.03.2019. Krievijas pilsētā Krasnojarskā. Dalībai Universiādē tika akreditētas 58 valstis un vairāk kā 1700 labākie pasaules  Universitāšu atlēti. 11 dienas studenti/sportisti kopā sacentās 11 ziemas sporta veidos: kalnu slēpošana, biatlons, distanču slēpošana, kērlings, daiļslidošana, hokejs, šorttreks, ātrslidošana, snovbords, bendijs, frīstaila slēpošana un ziemas orientēšanās.  Visas Universiādes laikā atlēti savā starpā sadalīja 76 medaļu komplektus. Latviju šajā Universiādē pārstāvēja 27 atlēti no 13 Latvijas augstskolām. 

Kalnu slēpošanā Latviju pārstāvēja 3 sportisti – LSPA students Dāvis Zvejnieks, BAT students Miks Zvejnieks un RISEBA studente Liene BondareVisaugstāko rezultātu sasniedza M.Zvejnieks, kuršAlpine Combined disciplīnā izcīnīja augsto 7.vietu. Super G disciplīnā M.Zvejnieks sasniedza 41.vietu bet diemžēl Giant slalom un Slalom disciplīnās sportists finišu nesasniedza. Tikmēr brālis – D.Zvejnieks, Alpine Combined disciplīnā izcīnīja 33.vietu, Super G 58.vietu, Giant slalom 47.vietu un Slalom disciplīnā finišēja 26.vietā. L.Bondare Super G disciplīnā izcīnīja 36.vietu un Alpine Combined 24.vietu. Diemžēl Giant slalom disciplīnā sportiste finišu nesasniedza.

Sportisti pirmo reizi piedalījās arī stafetē. Pirmo kārtu gan neizdevās pārvarēt, bet visi atzina, ka tā esot bijusi interesanta pieredze.

Šorttrekā startēja LSPA students Endijs Vīgants. Endijs startēja 3 disciplīnās. 1500m distancē sportists izcīnīja 18.vietu (2:28.570). 500m distancē finišēja 20.vietā (0:44.633), bet 1000m distancē sportistam tika piešķirta diskvalifikācija.  

Snovbordā Latviju pārstāvēja LU studente Elīna Zvaigzne un LSPA studente Paula Anna Vītola.Abas sportistes startēja divās disciplīnās – Parallel Giant slalom un Parallel slalom, kurās attiecīgi A.P.Vītola izcīnīja 8. un 10.vietuun E.Zvaigzne Parallel slalom izcīnīja 11.vietu, bet Parallel Giant slalom piedzīvoja diskvalifikāciju. 

Daiļslidošanā Latvija Universiādē tika pārstāvēta pirmo reizi. Šajā sporta veidā startēja RISEBA studente Angelina Kučvaļska. Īsajā programma sportiste rādīja ļoti labu sniegumu un izcīnīja 8.vietu (55.14). Pēc brīvās izvēles programmas sportiste kopvērtējumā ierindojās 10.vietā, kas bija sportistes šīs sezonas labākais rezultāts. 

Hokeja izlases sastāvā tika iekļauti 20 sportisti, kuri pārstāvēja ne tikai savas augstskolas, bet arī Latvijas virslīgas klubus. Latvijas studentu hokeja izlase 29.Pasaules Ziemas Universiādē izcīnīja 6.vietu.  

Vārtsargi: Deniss Baranovs (VeA) – HK Venta 2002 un Guntars Reiss (RBS) – HK Kurbads. Aizsargi: Roberts Mamčics (RISEBA) – Dinamo Rīga, Vjačeslavs Minajevs (LiepU), Mariss Elberts (LiepU), Miķelis Pavelsons (LSPA), Normunds Vībans (LiepU) – visi HK Liepāja un Mārtiņš Pēteris Barkāns (SSER), Iļja Žuļevs (BAT) – abi HK Prizma. Uzbrucēji:  Kristaps Millers (LLU) – HK Zemgale/LLU, Romāns Ņekļudovs (LiepU), Roberts Štelmahers (BVK), Aleksandrs Visockis (LSPA), Endijs Butāns (LSPA), Valters Freijs (LiepU) – visi HK Liepāja, Elvis Kaimiņš (BA), Kristers Bergmanis (LSPA), Kristers Krišs Petraškevičs (LU) – visi HK Venta 2002, Kristiāns Zelts (RSU) – HK Prizma un Augusts Ričards Veidenbaums(RTU) – HK Valmiera.

SĪKĀK REZULTĀTUS SKATĪT ŠEIT

Kopumā visi sportisti atzina, ka sacensības bija noorganizētas ļoti labā līmenī un bija padomāts par sportistu drošību, komfortu un visu nepieciešamo. Krievijas viesmīlība, sirsnība un izpalīdzība bija manāma ik uz soļa.

Jāpiemin arī fakts, ka 29.Pasaules Ziemas Universiādē Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidentei Agitai Ābelei, kā FISU izglītības komitejas loceklei, bija tas gods gan vadīt Zinātniskās konferences plenārsēdi un diskusiju paneli, gan arī snovborda un sinhronās slidošanas apbalvošanas ceremonijā pasniegt uzvarētājiem medaļas.

Liels paldies visiem sportistiem, treneriem, par izrādīto cīņas sparu un labajiem rezultātiem. Paldies mediķiem, organizatoriem un atbalstītājiem, kuri palīdzēja visas Latvijas sportistu delegācijas veidošanā un sekmīgu startu veicināšanā!

Pateicamies visiem, kuri sekmēja sportistu gatavošanos Universiādei! Latvijas studentu izlasi atbalsta: Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas Sporta federāciju padome, Latvijas Hokeja federācija, SIA “Sporta Punkts”, Latvijas Augstskolu sporta savienība, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, dažādi sportistu individuālie atbalstītāji, augstskolas, sporta veidu federācijas un pašvaldības.

Informāciju sagatavoja:
LASS izpilddirektore Kristīne Karašniece-Bullīte, studentusports@lspa.lv

Dalies

Citi raksti