FISU

LATVIJAS STUDENTI VEIKSMĪGI STARTĒ PASAULES STUDENTU KAUSĀ STAMBULĀ

Abi Latvijas studentu sporta pārstāvji veiksmīgi aizvadījuši savus startus FISU 7.Pasaules Kausā klasiskajā spēka trīscīņā, kas no 31.10.2022. līdz 04.11.2022. norisinājās Stambulā.

LBTU students Edgars Jurkāns (Cēsis), startējot 74 kg kategorijā, pieveica 185 kg pietupienos, 135 kg spiešanā guļus un 217,5 kg vilkmē. 192,5 un 230 kg vērtie piegājieni nebija tīkami soģu acīs. Sasniegtā summa 537,5 kg ļāva ierindoties 7.vietā.

E.Jurkāns par savu startu saka: “Mērķis bija pacelt nedaudz augstāk nekā izdevās, bet tiesnešu lēmumu apstrīdēt nevar. Pēdējā pietupiena piegājienā nedaudz pietrūka dziļums un piegājiens neveiksmīgs. Bet kopumā esmu apmierināts ar rezultātu un gandarīts piedalīties augstākā mēroga studentu sacensībās.”

RSU students Reinis Ratnieks (Aizpute), startējot 105 kg kategorijā, aizvadīja izcilu startu, veiksmīgi 9 no 9 piegājieniem. 260 kg pietupienos, 177,5 kg spiešanā guļus un 280 kg vilkmē veidoja 717,5 kg summu, kas nodrošināja 6.vietu. Līdz trijniekam pietrūka vien 5 kg. Spiešanas rezultāts ļāva saņemt mazo sudraba godalgu.

R.Ratnieks savus pirmos starptautisko startus vērtē kā ļoti veiksmīgus. “Tika uzstādīt jauni personīgie rekordi gan pietupienos, gan vilkmē un arī kopējais rezultāts tika manāmi uzlabots. Mans mērķis bija sasniegt 700kg kopsummā un tikt uz goda pjedestāla spiešanā guļus. Prieks bija arī par to, ka vien 5 kilogrami šķīra līdz 3.vietai, bet tas man deva pārliecību, ka esmu gatavs startēt ārpus Latvijas robežām. Priecājos, ka man līdzi devās skolas sporta kluba pārstāvis, kas man palīdzēja sasniegt pašreizējo maksimumu,” saka R.Ratnieks.

Gandarījums arī, ka sacensībās augstvērtīgāko summu sasniegusi kaimiņvalsts Lietuvas sportiste Vainauskyte Ramune, kura ar 67 kg pašmasu savāca 495 kg summu un 103.75 IPF GL punktus.

Informāciju sagatavoja,

Latvijas Pauerliftinga federācija

sabiedrisko attiecību speciāliste

Inita Savicka

sab@sp.lv

Dalies

Citi raksti