Eiropas Universitāšu spēles EUSA

EIROPAS UNIVERSITĀŠU SPĒLES MARIJA LUĪZE MUIŽNIECE KARATĒ (-55KG) IZCĪNA 3.VIETU

Pēc Covid-19 radītā pārtraukuma šogad atgriezās Eiropas Universitāšu spēles, kuras notika no 17.jūlija līdz 30.jūlijam Polijas pilsētā Lodzā.

Latviju šajās sacensībās pārstāvēja studenti-sportisti no Rīgas Stradiņa universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes, kā arī Latvijas Augstskolu sporta savienības prezidente Agita Ābele. Marija Luīze Muižniece karatē sporta veid, svara kategorijā -55kg izcīnīja 3.vietu.

Eiropas Universitāšu sporta asociācija (EUSA) sadarbībā ar vietējo organizācijas komiteju, ko vadīja Lodzas Tehnoloģiju universitāte, Polijas Universitātes sporta asociācija (AZS) un Lodzas pilsēta, ar galveno partneru atbalstu, sagatavoja neaizmirstamu pasākumu, piedāvājot 20 sporta veidus, izglītības, sociālās un kultūras aktivitātes.

Eiropas universitāšu spēles Lodzā ir šī gada lielākais vairāku sporta veidu pasākums Eiropā. Pēc 15 sacensību dienām pasākums noslēdzās ar noslēguma ceremoniju, kas notika sestdien, 30. jūlijā, Lodzas sporta arēnā pēc sieviešu handbola finālspēles.

Reizi divos gados notiekošais pasākums, kas šogad svin savu 10. gadadienu, sākās ar oficiālo atklāšanas ceremoniju 17. jūlijā Polijas 3. lielākajā pilsētā Lodzā arēnā Atlas, kurā vairāk nekā 7000 cilvēku sagaidīja šī gada Eiropas sportistus, amatpersonas, tiesnešus un brīvprātīgos. 

Pasākumā piedalījās arī FISU prezidenta pienākumu izpildītājs Leoncs Eders un FISU viceprezidents Marians Dimaļskis.

Eiropas universitāšu spēles ir paredzētas sportistiem, kuri uzņemti augstākās izglītības studijās Eiropā, un šī gada spēles piedāvāja viņiem iespēju sacensties 3×3 basketbolā, badmintonā, basketbolā, pludmales handbolā, pludmales volejbolā, šahā, futbolā, futzālā, handbolā, džudo, Karatē, kikbokss, sporta kāpšana, peldēšana, galda teniss (tostarp parastā galda teniss), teniss, volejbols, ūdenspolo, kā arī sēdvolejbols un para spēka pacelšana kā reklāmas sporta veidi. Sacensības 3×3 basketbolā un futbolā tika uzskatītas arī par FISU Universitātes Pasaules kausa Eiropas kvalifikācijas spēlēm.

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) tika pārstāvēta 3×3 basketbolā sievietēm un vīriešiem, pludmales volejbolā sievietēm, karatē vīriešiem.

Iegūstot augstāko vietu grupā, vīriešu 3×3 komanda astotdaļfinālā satikās ar Budapest University of Technology and Economics (HUN), kurus RSU pārspēja ar rezultātu 16:10, savukārt ceturtdaļfinālā pretinieki University of Pitesti (ROU) bija pārāki ar rezultātu 15:21, kam sekoja spēle par 5.-8.vietu. Rezultātā vīriešiem viena uzvara pār University of the Littoral Opal Coast (FRA) un cīņā par 5.-6.vietu zaudējums pret University of Dubrovnik (CRO) un iegūta 6.vieta no 24 komandām Eiropas studentu spēlēs. 

Dāmām veicās par vienu spēli labāk, astotdaļfinālā uzvara ar rezultātu 16:6 pār University of Pitesti (ROU), ceturtdaļfinālā zaudējums ar University of Vienna (AUT) un rezuktātu 17:21. Tālāk cīņā par 5.-8.vietu divas uzvaras pār University of Zagreb (CRO) un Nicolaus Copernicus University in Torun (POL). Rezultātā iegūta 5.vieta Eiropas studentu spēlēs no 18 komandām sieviešu konkurencē. 

Savukārt karatē vīriešiem Leons Krasnovs svara kategorijā +84kg ieguva 9.vietu 25 sportistu konkurencē.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) tika pārstāvēta karatē sporta veidā. Marija Luīze Muižniece svara kategorijā -55kg izcīnīja 3.vietu. Izjust studentu sporta garu un atbalstīt sportisti bija devies arī RTU rektors Leonīds Ribickis. 

Savukārt LASS prezidente Agita Ābele EUSA Izpildkomitejas uzdevumā veica Pludmales volejbola sacensību supervīziju un apbalvoja labākos no labākajiem studentiem-sportistiem. 

Pateicoties EUSA, AZS un vietējās organizācijas komitejas kopīgajiem pūliņiem, 285 dalībnieki no Ukrainas, kas pārstāvēja 40 augstskolas, varēja piedalīties 16 sporta veidos. Ļoti veiksmīgi bija arī Ukrainas studenti sportisti, kuri šajā pasākumā izcīnīja 62 medaļas.

Vairāk nekā 6000 cilvēku bija tieši iesaistīti pasākumā, reģistrējot 4459 dalībniekus, kas pārstāvēja 422 universitātes no 38 valstīm. Vairāk nekā 800 brīvprātīgo sniedza ieguldījumu pasākuma panākumos, un citi galvenie cilvēki, kas padarīja pasākumu par realitāti, bija Organizācijas komitejas locekļi, EUSA pārstāvji un darbinieki, kā arī spēcīga tiesnešu un tiesnešu delegācija, no kurām daudzas tika izvirzītas Eiropas sporta ietvaros. 

Noslēguma ceremonija notika klātesot augstākajām reģionālo, pilsētu, universitāšu un universitāšu sporta amatpersonām, un tajā tika parādīti katra sporta veida spilgtākie momenti. 

Noslēguma runā EUSA prezidents Adams Ročeks pateicās organizācijas komitejai un uzņēmējpilsētas partneriem: “Bija pārsteidzoši atsākt universitāšu sportu Eiropā pēc pandēmijas. Tās bija vienlīdzīgu iespēju un solidaritātes spēles, cerību spēles, spēles, kas pierādīja, ka Eiropas Universitāšu sporta kopiena joprojām ir spēcīga un vitāli svarīga; visu laiku LABĀKĀS spēles!” Viņš arī īpaši pateicās brīvprātīgajiem par viņu milzīgo darbu.

Pēc EUSA karoga nolaišanas un akadēmiskās himnas Gaudeamus Igitur atskaņošanas karogs no 2022. gada Eiropas Universitāšu spēļu organizācijas komitejas prezidenta, Lodzas Tehnoloģiju universitātes rektora Kšištofa Jozvika tika nodots nākamo spēļu organizatoriem. Eiropas Universitāšu spēles 2024. gadā notiks divās pilsētās, kas atrodas Ungārijas austrumos – Debrecenā un Miškolcā.

Vairāk informācijas: www.eug2022.eu.

Informāciju sagatavoja,

Latvijas Augstskolu sporta savienība

Dalies

Citi raksti