FISU Pasaules ziemas universiādes

JAUNĀ COVID-19 VARIANTA DĒĻ FISU ATCEĻ ZIEMAS UNIVERSIĀDI ŠVEICĒ

Nepilnas divas nedēļas pirms Ziemas universiādes sākuma Šveicē Starptautiskā Studentu sporta federācija (FISU) paziņojusi, ka jau iepriekš pārceltā universiāde jaunā Covid-19 varianta “Omicron” dēļ nenotiks.

Universiāde Šveicē iepriekš bija plānota šī gada sākumā, bet Covid-19 izplatības dēļ

FISU to pārcēla uz 11. – 21.decembri. Pirmdien FISU un universiādes rīkotājkomiteja paziņoja, ka Covid-19 jaunā varianta izplatības dēļ Šveices valdība noteikusi jaunus ierobežojumus attiecība uz ieceļošanu valstī. Ņemot vērā, ka universiādē plānoja startēt sportisti no vairāk nekā 50 valstīm, FISU un rīkotājkomiteja lēma par 30. universiādes pilnīgu atcelšanu.

FISU informē, ka jau šobrīd Šveicē noteiktie ierobežojumi skar vairāku valstu dalībniekus, bet tuvākajā laikā sagaidāmi jauni ierobežojumi attiecībā uz ieceļošanu un izceļošanu.

“Ievērojot Šveicē noteiktos ceļošanas ierobežojumus, kas saistāmi ar Covid-19 jaunā varianta izplatību, ar lielu nožēlu jāsaka, ka Ziemas universiāde Lucernā un vēl vairākās Šveices pilsētās nenotiks,” FISU mājaslapā citēts prezidenta pienākumu izpildītājs Leoncs Eders.

“FISU vārdā vēlos pateikties vietējiem organizatoriem un ikvienam, kurš pielika savas pūles, lai universiāde varētu notikt. Zinām, ka ļoti daudz cilvēku gaidīja 30. Ziemas universiādi. Paldies jums, ka radījāt Alpu sajūtu,” piebilst Eders.

Ziemas universiāde Šveices centrālajā daļā bija plānota astoņās pilsētās, kurās kopumā sacensības norisinātos desmit sporta veidos – biatlons, distanču slēpošana, kalnu slēpošana, slēpošanas frīstails, šorttreks un ārtslidošana, kērlings, daiļslidošana, hokejs, snovbords un orientēšanās ar slēpēm.

Latviju universiādē plānoja pārstāvēt 37 sportisti, no kuriem 23 hokejisti. Tāpat Latvijas sportisti plānoja startēt kalnu slēpošanā, daiļslidošanā, distanču slēpošanā, šorttrekā un snovbordā. Paralēli sporta sacensībām Šveices pilsētā Lucernā arī bija paredzēta FISU konference ar FISU Izglītības komitejas ekspertu grupas dalībnieces Agitas Ābeles līdzdalību.

“Universiādes sapnis ir izgaisis. Sāpīgi, skaudri un nepielūdzami to ir paveicis jaunais Covid-19 pandēmijas veids,” nožēlu par atcelto universiādi Šveicē pauž LASS prezidente Agita Ābele.

Zīmīgi, ka Covid-19 pandēmijas laikā skaitlis “30” sporta pasākumiem bijis nelabvēlīgs. Proti, iepriekš Latvijā Covid-19 izplatības dēļ nenotika 30.universiāde, bet šī paša iemesla dēļ gadu vēlāk atcelta arī 30. Ziemas universiāde Šveicē.

FISU izpilddirektors Ēriks Seintronds piebilst, ka Ziemas universiādes norise decembrī “bija plāns B”, tāpēc vēlreiz pārcelt sacensības nav iespējams.

Tuvākā Ziemas universiāde gaidāma 2023.gadā ASV, Leikplesidā, bet 2022.gadā Vasaras universiāde paredzēta Ķīnas pilsētā Čendu.

Informāciju sagatavoja,

Komunikācijas vadītājs Harijs Ortveins

Dalies

Citi raksti