IDUS Latvia

“IZSKRIEN SAVU PILSĒTU” OTRAJĀ POSMĀ RTA STUDENTUS UN VRK KADETUS SAGAIDA VAIRĀKI INTERESANTI MARŠRUTI

Jau noslēdzies sacensību “Izskrien savu pilsētu” pirmais posms, kurā Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas (RTA) studenti un Valsts robežsardzes koledžas (VRK) kadeti Rēzeknes pilsētā individuāli vai grupā veica skrējienu, kura distance gala rezultātā veido atpazīstamu attēlu, piemēram, burtu, skaitli vai kādu objektu.

Dalībnieki savu maršrutu reģistrēja dažādās mobilajās aplikācijās, un distances ieteicamais garums bija pieci kilometri. Pēcāk noskrietas attēls tika nodots organizatoru rīcībā, un 19.septembrī ar izlozes palīdzību tiks noskaidroti otrajā posmā gaidāmie maršruti. Reģistrētie dalībnieki saņems tiešsaistes piekļuvi maršrutiem.

Organizatoru rīcībā nonākuši jau vairāki iespējamie otrā etapa maršruti. Viens no dalībniekiem maršrutu iesūtījis puķes formā, un distances garums ir 6,28 kilometri. Tāpat otrajā posmā Rēzeknē, iespējams, tiks izskriets arī pilsētas vārdā trūkstošais “T” burts, bet 5.vidusskolas apkārtnē pastāv varbūtība redzēt “skrējēju taureni”.

Otrajā posmā dalībnieki distances varēs mērot individuāli dāmu un vīru konkurencē. Tāpat būs iespējams nokomplektēt 3-5 cilvēku komandu dāmu, vīru, kā arī jauktajā konkurencē. “Izskrien savu pilsētu” sacensību organizatori gan atgādina, ka dalībnieks, kurš piedalījies pirmajā posmā, 22.septembrī drīkstēs startēt tikai vienā no augstāk minētajām grupām.

Atkarībā no dalībnieku skaita 22.septembrī starp grupām tiks izlozēti maršruti, bet sākotnēji tiks atklāta tikai starta vieta, savukārt atlikušās norādes maršruta sākumā piešķirs tiesnesis. Sacensību dalībnieku uzdevums ir maksimāli ātri un precīzi atkārtot maršrutu, to reģistrējot savā aplikācijā, kamēr distancē pavadīto laiku fiksē maršruta tiesnesis.

Katrā grupā, vērtējot vidējo ātrumu paveiktās distances laikā, tiks noskaidroti trīs labākie rezultāti.

Sacensības “Izskrien savu pilsētu” šogad ir daļa no “IDUS Latvia” pasākuma, kas mēneša garumā Latvijā tiek atzīmēta dažādās augstskolās.

IDUS nosaukums atvasināms no angļu valodas (International Day of University Sport), un pasākums ik gadu 20.septembrī visā pasaulē tiek svinēts jau kopš 2016.gada. Akcijas autori ir Starptautiskā Universitāšu sporta savienība (FISU) un Eiropas Universitāšu sporta savienība (EUSA), tāpēc IDUS aktivitātēs iesaistās lielākā daļa šo organizāciju biedru no visām pasaules malām. 

Šogad IDUS Latvijā noritēs pateicoties Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) rīcībā esošajiem līdzekļiem, kas 500 000 eiro apmērā piešķirti no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts budžeta, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz sporta nozari un nodrošinātu sporta nozares ilgtspēju. Tāpat “IDUS Latvia” norisi atbalsta “Internetaptieka.lv”.

Konkursa kārtībā atbalstu no LSFP ieguva arī Latvijas Augstskolu sporta savienība (LASS), kas vienkopus sapulcēja desmit Latvijas augstskolas no dažādiem valsts reģioniem, lai kopējiem spēkiem laika posmā no 17.septembra līdz 17.oktobrim svinētu pirmo oficiālo “IDUS Latvia”.

Arī RTA ir viena no desmit Latvijas Augstskolām, kas nolēmusi kļūt par daļu no starptautiska pasākuma, kurā studenti vērš sabiedrības uzmanību uz to, cik sports ir svarīga sastāvdaļa studiju laikā. 

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Augstskolu sporta savienība

Dalies

Citi raksti