FISU

NOSLĒGUSIES 36.FISU ĢENERĀLĀ ASAMBLEJA

No 15.-16.novembrim Itālijas pilsētā Turīnā notika FISU 36.Ģenerālā Asambleja. Pirmajā dienā tika izskatīti pēdējo 4 gadu spilgtākie notikumi, savukārt otrajā dienā notika vēlēšanas, kurās uz FISU izpildkomitejas vietu pretendēja arī LASS prezidente Agita Ābele.

TORINO – Universitāšu sporta vēsturiskās mājās – FISU prezidents Oļegs Matytsins kopā ar Torino mēru Chiara Attaino, Itālijas Nacionālās universitātes sporta prezidentu Lozerno Lentini un Torino dzimušo SOK Izpildkomitejas locekli Ivo Ferriana oficiāli atklāja 36. Ģenerālo asambleju.

FISU prezidents O.Matytsins sniedza visaptverošu pārskatu par sporta notikumiem, kas notikuši iepriekšējos divos gados. Matytsin ziņojums arī iepazīstināja ar jaunajām gaidāmajām Universiādes pilsētām, kā arī to, kā FISU uzlabojusi savas izglītības aktivitātes un federācijas partnerību ar citām vadošajām starptautiskajām federācijām.

#KRASNOJARSK 2019 Ziemas Universiādes ģenerāldirektors Maksims Urazovs iepazīstināja ar ievērojamiem skaitļiem un izcilo kapitālu, infrastruktūru un cilvēku mantojumiem, kas nāk no Sibīrijas pasākuma rīkotāja. “Krasnojarskā notika lielas pārmaiņas,” sacīja Urazovs.

Kopš 29. Ziemas Universiādes vadīšanas Urazovs ir pārgājis uz Krievijas Studentu sporta savienības (RSSU) vadību. Tagad, kad 29. Ziemas Universiāde ir beigusies, Krasnojarskas organizatori pielieto savas vadības zināšanas, lai sagatavotos Vasaras Universiādes 2023 organizēšanai – Jekaterinburgā.

#NAPOLI 2019 Atskaitē par Vasaras Universiādi starp pozitīvajiem rezultātiem, ko organizatori minēja, bija iekļauts reģionālā IKP pieaugums, palielināts tūrisms, augstāks nodarbinātības līmenis, paaugstināta izpratne par Kampanjas reģionu, sporta vietu atjaunošanu un pārkvalificēšanu, kā arī sporta kultūras atdzīvināšana – it īpaši reģionā.

36.Ģenerālās asamblejas otrajā dienā, Starptautiskās Universitāšu sporta federācijas (FISU) biedri Oļegu Matytsinu apsveica ar nākamo četru gadu prezidenta pilnvaru termiņu. “Paldies, ka uzticējāties man vadīt universitātes sporta kustību vēl četrus gadus. Darīsim visu iespējamo FISU nākotnei, ”teica Matytsins.

Turīnā ievēlēto Izpildkomitejas ierēdņu četru gadu termiņš attieksies uz universiādēm, kas notiks Lucernā un Chengdu 2021. gadā, kā arī uz Lake Placidu un Jekaterinbergu 2023. gadā. Visu četru organizēšanas komiteju pārstāvji bija klāt, lai sniegtu jaunāko informāciju par Universiāžu pilsētu gatavošanos.

FISU pirmā viceprezidentakases pārvaldnieka un vecākās izpildkomitejas locekļa amatus līdz 2023. gada Ģenerālajai asamblejai Leoncs Eders (Šveice), Bayasgalans Danzandorjs (Mangolija) un Verena Burk (Vācija). Visi četri sākotnēji tika ievēlēti 2015. gada Ģenerālajā asamblejā, kas notika Lozannā, Šveicē.

36.Ģenerālās asamblejas vēlēšanu rezultāti:

  • FISU prezidents: Oļegs Matytsins (Krievija)
  • FISU pirmais viceprezidents: Leoncs Eders (Šveice)
  • FISU viceprezidenti (4): Luciano Cabrals (Brazīlija), Mariana Dymalski (Polija), Peninnahs Kabenge (Uganda), Shens Zhens (Ķīna)

FISU finanšu vadītājs: Bayasgalans Danzandorjs (Mangolija)

FISU vecākās izpildkomitejas locekle: Verena Burk (Vācija)

FISU Izpildkomitejas locekļi (15): Byongs Jin You (Koreja), Lorenzo Lentini (Itālija), Hisato Igarashi (Japāna), Chings Yu Tsengs (Taipeja), Rosaura Mendeza (Kostarika), Delisa O’Meally (ASV), Omars Al Hais (Apvienotie Arābu Emirāti), Martins Doultons (Austrija), Leopolds Senghors (Senegāle), Kairats Zakiryanovs (Kazakstāna), Gabriels Kotchofa (Benina), Emiliano Ojea (Argentīna), Kennjs Chows (Hongkonga), Kemals Tamers (Turcija), Marko Zunics (Horvātija).

Vēlēšanās, diemžēl, no Eiropas tika ievēlētas tikai 3 valstis, tomēr, Agita Ābele uzsver, ka Latvijas vārds izskanēja un tika arī sadzirdēts Starptautiskajā Universitāšu sporta lokā, kas arī bija galvenais mērķis šajā Asamblejā.Informāciju sagatavoja, LASS izpilddirektore Kitija Seņkāne

Dalies

Citi raksti