Jaunumi

2017.10.31 15:49

LATVIJAS XXVIII UNIVERSIĀDES SACENSĪBĀS PLUDMALES VOLEJBOLĀ UZVARU SVIN LSPA UN DU STUDENTI

Starts Latvijas XXVIII Universiādei tika dots ar studentu sacensībām Pludmales volejbolā, kas norisinājās šā gada 29.Oktobrī, Rīgā, “O - SANDS” pludmales volejbola laukumos, Elektrum Olimpiskajā sporta centrā. Kopumā sacensībās piedalījās 23 pludmales volejbola pāri no astoņām Latvijas augstskolām - Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), Latvijas Universitāte (LU), Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA), Latvijas Lauksaimniecības Universitāte (LLU), Rīgas Stradiņa Universitāte (RSU), Banku augstskola (BA), Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmija (NAA) un Daugavpils Universitāte (DU).

Vīriešu konkurencē piedalījās 12 pāri no 7 augstskolām. Pirmo un otro vietu izcīnīja LSPA studenti. Finālā ar 2:0 zelta medaļas izcīnīja Mihails Samoilovs un Aleksandrs Solovejs, bet sudraba medaļas Andris Dolženko un Arvis Zelčs. Savukārt bronzas medaļu izcīnīja RTU3 pāris – Pēteris Lanka un Vilnis Tinuss, kas cīņā par 3.vietu ar 2:0 pārspēja LLU pāri Ati Dandenu un Kārli Krauzi.

Augstskolu kopvērtējumā vīriešiem 1.vieta LSPA, 2.vieta RTU, 3.vieta  LLU, 4.vieta RSU, 5.vieta LU, 6.vieta DU un 7.vieta BA*.

Sieviešu konkurencē dalību sacensībās ņēma 11 pludmales volejbola pāri no 8 augstskolām. Pirmo vietu pārliecinoši izcīnīja DU pāris – Terēza Hrapane un Anastasija Kravčenko, kas finālā ar 2:0 pieveica RSU2 pāri – Kristīne Jegorova un Jekaterina Moskalenko.  Savukārt 3.vietu izcīnīja RSU1 pāris – Alise Pētersone un Alise Elizabete Pastare.

Augstskolu kopvērtējumā sievietēm 1.vieta DU, 2.vieta RSU, 3.vieta LU, 4.vieta LLU, 5.vieta LSPA, 6.vieta NAA, 7.vieta RTU un 8.vietu BA*.

Sīkāk rezukltātus skatīt ŠEIT

Sacensību foto atskats pieejamas ŠEIT

Pludmales volejbola apbalvošanas ceremonijas laikā tika oficiāla atklāta jau Latvijas XXVIII Universiādes sezona. Latvijas XXVIII Universiādes sezonu atklāja LASS prezidente Agita Ābele un Latvijas XXVIII Universiādes galvenais tiesnesis Ilvis Ābeļkalns.  Atraktīvus priekšnesumus bija sarūpējusi deju studijas “Savanna”.

Nākamās Latvijas XXVIII Universiādes sacensības norisināsies Regbijā un Spiešanā guļus. Abas sacensības norisināsies 4.novembrī.

*Augstskolu sadalījumu nosaka Latvijas XXVIII Universiādes sacensību noteikumi un galvenais nolikums (punkts 5.8.).