Jaunumi

2017.08.29 20:12

LATVIJAS STUDENTU BASKETBOLA IZLASE 29. PASAULES VASARAS UNIVERSIĀDĒ IZCĪNA BRONZAS MEDAĻU

29.augusts ir vēsturiska diena Latvijas un Latvijas studentu sporta vēsturē - sporta veidu komanda pirmo reizi izcīna medaļu. Šo panākumu sasniedza vīriešu studentu basketbola izlase, izcīnot bronzas medaļu.

Jau no pirmās sacensību dienas mūsu basketbola izlase savus startus iesāka pārliecinoši. Pirmajā spēlē mūsu puiši lielajā Taipejas arēnā tikās ar mājiniekiem -Taivānas komandu. Šajā spēlē tika svinēta uzvara ar 75:56. Otrajā un trešajā spēlē mūsu komanda diemžēl piedzīvoja zaudējumu - 78:85 pret Meksikas izlasi un 87:90 pret Serbijas izlasi. Lai izkļūtu no grupas Latvijas studentu izlasei bija jāvinnē abas nākamās spēles, ko mūsu puiši arī izdarīja un ar 78:65 svinēja uzvaru pār Ungārijas izlasi, savukārt ar 97:61 pār Korejas izlasi.

Ceturtdaļfinālā mūsu komandai pretī stājās spēcīgā Vācijas izlase. Spēle bija spraiga, bet gala rezultātā Latvijas izlase svinēja uzvaru ar 78:76. Pusfinālā mūsu puišiem pretī stājas mūsu kaimiņi - Lietuvas izlase. Līdz pat pēdējai minūtei nebija skaidrs, kura no komandām iekļūs finālā, bet diemžēl pēdējās sekundēs Lietuvas izlase raida precīzu metienu un spēlē noslēdzas ar 75:77 Lietuvas izlases labā.

Cīņā par 3.vietu Latvijas izlasei atkal jātiekas ar Serbijas izlasi, pret kuru Latvijas izlase cieta zaudējumu grupas spēlēs. Spēles sākums bija Serbijas zīmē un pirmā puslaika noslēgumā Latvija bija iedzinējos ar 26:35. Bet spēlēs pēdējās minūtēs Latvija panāk pat astoņu punktu pārsvaru un spēle noslēdzas ar Latvijas uzvaru -81:74. Latvijas studentu sporta vēsturē šis ir augstākais komandu sporta veidu panākums.

Latvijas basketbola studentu izlases sastāvs:  Linards Jaunzems (LU), Roberts Krūmiņš (LU), Renārs Birkāns (LU), Jānis Eiduks (LU), Edgars Lasenbergs (LU), Pēteris Rēķis (LU), Kārlis Pauls Lasmanis (LU), Kristaps Pļavnieks (LU), Daniels Minajevs (LU), Marts Ričards Ozolinkevičs (LU), Rihards Bērziņš (RSU) un Guntis Sīpoliņš (BAT).

Komandas galvenais treneris - Guntis Endzels. Otrs treneris - Edijs Šlesers.