Jaunumi

2017.06.06 16:47

NOSKAIDROTI LATVIJAS XXVII UNIVERSIĀDES KOPVĒRTĒJUMA UZVARĒTĀJI

Latvijas XXVII Universiādē, kura norisinājās visa 2016./2017.mācību gada laikā, vīriešu konkurencē, tāpat kā iepriekšējos 2 gadus, triumfēja Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU), bet sieviešu konkurencē, jau ceturto gadu pēc kārtas triumfēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija (LSPA). Kopumā Latvijas XXVII Universiādē piedalījās studenti no 24 Latvijas augstākās izglītības iestādēm.

Latvijas XXVII Universiādē vīrieši godalgas dalīja 15 dažādos sporta veidos, bet kopvērtējumā tika ieskaitīti katras augstskolas labākie uzrādītie sasniegumi 10 sporta veidos. Kopumā vīriešu konkurencē piedalījās studenti no 20 Latvijas augstākajām izglītības iestādēm. Vislabāk visa gada garumā veicās RTU studentiem, kuri kopvērtējumā vīriešiem izcīnīja 1.vietu (144 p.). RTU studenti jau trešo gadu pēc kārtas izcīna Latvijas Universiādes ceļojošo kausu. 2.vietu Latvijas XXVII Universiādē izcīnīja LSPA (136 p.), bet 3.vietā kopvērtējumā ierindojās Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) studenti (121 p.), kas ar četru punktu pārsvaru aiz sevis 4.vietā atstāja pagājušā gada 3.vietas ieguvējus Latvijas Universitāti (LU) – 117 p. 5.vietu izcīnīja Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un 6.vietu Daugavpils Universitātes (DU) studenti. Šogad īpaši vēlamies izcelt arī Latvijas Nacionālo aizsardzības akadēmiju (NAA), kas salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šogad izrādīja lielu aktivitāti un kopā piedalījās 9 sporta veidos – ieskaitot Latvijas studentu čempionātu.

Sievietes Latvijas XXVII Universiādē sacentās 9 sporta veidos, no kuriem katra augstskola kopvērtējumā summēja punktus no labākajiem 8 sporta veidiem. Šī gada Universiādē vismaz vienā sporta veidā piedalījās studentes no 12 Latvijas augstākajām mācību iestādēm. Ceturto gadu pēc kārtas Latvijas XXVII Universiādes titulu izcīna LSPA studentes (114 p.), aiz sevis 2.vietā atstājot RTU (102 p.) un 3.vietā LU (96 p.) studentes. 4.vietu izcīnīja LLU studentes (77 p.), 5.vietu RSU (61 p.) un 6.vietu DU (55 p.) studentes.

Kopvērtējuma rezultāti skatāmi ŠEIT

Latvijas Augstskolu sporta savienību saka lielu paldies visiem Universiādes atbalstītājiem, bez kuru atbalsta šīs studentu sacensības nebūtu iespējamas - Latvijas Sporta federācijas padome (LSFP), Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD), organizatoru sporta veidu federācijām, Latvijas augstākās izglītības iestādēm, Latvijas XXVII Universiādes sacensību organizatoriem, kā arī visiem studentiem par aktīvo dalību sacensībās.