Jaunumi

2017.05.15 21:53

Noslēgusies Latvijas XXVII Universiāde vieglatlētikā

Aizvadītajās brīvdienās, 12. un 13.maijā., saulei spīdot virs vieglatlētikas stadiona, tikai aizvadīta Latvijas XXVII Universiāde vieglatlētikā. Pavisam sacensībās piedalījās 185 dalībnieki – 91 sieviešu un 94 vīriešu konkurencē.

Pirmās dienas sacensībās, uz startiem devās īso un vidējo distanču skrējēji, šķēpa un lodes grūdēji, kā arī tāllēcēji. Pirmais starta šāviens izskanēja sieviešu 100m priekšskrējienā un neilgi pēc dāmu finiša, šai pašai distancei gatavojās arī vīrieši. Gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē, par tiesībām skriet finālā, cīnijās vismaz 20 sportisti, tomēr finālam kvalificējās 8 ātrākie/-ās. Vīriešu konkurencē, vienīgajam noskrienot distanci zem 11 sekundēm, 1.vietu izcīnīja Valērijs VALINŠČIKOVS, 2.vietā Rihards PARANDJUKS, bet 3.vietu ieguva Ritvars KALNIŅŠ. Sieviešu konkurencē, goda pjedestālu sadalīja Rīgas studentes - 1.vietā Anna Paula AUZIŅA, 2.vietā Diāna DAKTERE, bet 3.vietu izcīnīja Ingūna ČEIKO.

Starp 100m priekšskrējieniem, dalību vieglatlētikas Universiādē uzsāka arī lodes grūdēji un šķēpa metēji. Lodi pirmie grūda vīru konkurences dalībnieki un šajā disciplīnā absolūtu dominanci demonstrēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) studenti, ieņemot pirmās četras vietas. Par nieka 5cm pārāks izrādījās Edgars BERĶIS, otrajā vietā atstājot Dāvi OLIŅU, bet 3.vietu ieņēma Jānis JANSONS. Tikmēr starp daiļā dzimuma pārstāvēm, LSPA dominanci turpināja Anete KOCIŅA, kura šķēpu raidīja gandrīz uz pusi tālāk (60,83m), kā 2.vietas ieguvēja Silga OSE, bet bronzas medaļu izcīnīja Beāte Krista ANDŽĀNE.

Starp 100m priekšskrējieniem un 400m finālskrējieniem, tāllēkšanas bedrē pārākā izrādījās viena no jaunākajām šīs disciplīnas dalībniecēm Alevtina TARASOVA ar rezultātu 5,59m, 2.vietu ieņēma Elza Anna NORIŅA, bet uz zemākā pjedestāla pakāpiena kāpa Dana VASIĻENKO. Stundu vēlāk, ap plkst. 18:15, lēcienus izpildīja arī vīrieši, kur vistālāk aizleca Pēteris Pauls VĪKSNE, 2.vietu ieņēma Māris GRĒNIŅŠ, bet 10cm tuvāk leca (6,57m), 3.vietas ieguvējs Mārtiņš DĀBOLIŅŠ. Neilgi pirms 18:00 vakarā, fināla skrējienus 400m distancē aizvadīja gan vīri, gan dāmas. Ātrākā sieviešu konkurencē bija Latvijas Lauksaimniecības Universitātes (LLU) studente Līga Lauma PĻAVNIECE, 2.vietā atstājot Andu KABULKOVU, bet kārtējo medaļu LSPA augstskolai izcīnīja Ieva LANKA, ieņemot godpilno 3.vietu. Bet starp vīriem, visātrākie bija LLU studenti, 1.vietu ieguva Ilvars IEVIŅŠ, 2.vietu Gatis KUPČS, bet 3.vietā Valfrīds LAVENIEKS.

Pēc īso distanču skrējieniem, uz finālskrējiena startu devās 1500m dalībnieki vīriešu un sieviešu konkurencē. Pirmās startēja sievietes, kur 4 dalībnieču konkurencē, 1.vietu izcīnija Krista JEVSEJEVA, kura bija pārāk par savu skolas biedreni Jūkiju MATVIJENKO – 2.vieta, bet 3.vietu ieņēma Anastasija CAICA. Vīriešu konkurencē dalībnieku skaits bija uz pusi lielāks, tomēr tas neliedza LSPA studentiem kārtējo reizi līksmot, jo pirmo un otro vietu sadalīja Rolands JIERKIS  un Krists SIŅICINS – 2.vieta. Bronzas godalgu vīriešu konkurencē, šajā disciplīnā izcīnīja Oļegs PILINOVIČS. Kamēr distancē atradās 1500m skrējiena dalībnieces, pirmos šķēpus izmeta vīru konkurence. Starp 8 dalībniekiem, pirmās piecas vietas aizņēma LSPA studenti, starp kuriem labākais izrādījās Gatis ČAKŠS, 2.vietā atstājot Mārtiņu STRAZDIŅU, bet 3.vietu ieņēma Augusts BLEKTE.

Īsi pirms 100m finālskrējiena, skatītāju uzmanību laupīja lodes grūdējas. Arī šajā disciplīnā pārākās izrādījās Rīgas studentes, kur Sporta akadēmijas latiņu turpināja turēt Linda OZOLA, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 14,82m. Par nedaudz vairāk kā 3m, tuvāk grūda 2.vietas ieguvēja Krista SUSEKLE, bet 3.vietu ieņēma Laima BARBĀNE.

Sacensību pirmo dienu dalībnieki noslēdza ar 5000m skrējienu vīru konkurencē un 4x100m stafeti gan vīru, gan dāmu konkurencē. Vairāk kā minūti, ātrāks par visiem bija 5000m skrējējs Jānis VIŠĶERS, 2.vietu ieņēma Jevgeņijs BOGDANOVS, bet 3.vietā Ainārs LUPIĶIS. 4x100m stafetes skrējienā, ātrākās bija Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) studentes ar laiku 49,61 sec. Vīriešu konkurencē, ātrākie bija Latvijas Universitātes (LU) studenti ar laiku 44,61 sec.

Otrā sacensību diena iesākās ar 3-soļlēkšanas (vīr.), augstlēkšanas (siev.) un 200m priekšskrējiena sacensībām. Visaugstāk uzlēca Madara ONUŽĀNE-SALIŅA – 175cm, 3-soļlēkšanā vistālāk aizlēca LU students Ilmārs KALNIŅŠ. 200m priekšskrējienā bija jāizcīna vismaz 6.vieta, lai kvalificētos finālam. Vīriešu konkurencē otro zeltu divās dienās izcīnīja Valērijs VALINŠČIKOVS, bet sieviešu konkurencē ātrākā bija Eiropas Čempionātu un Latvijas izlases dalībniece Gunta LATIŠEVA-ČUDARE. Dienas turpinājumā starp augstlēcējiem, labāko rezultātu uzrādīja Edgars ZIŅĢIS, disku vistālāk aizmeta Ann Tuulia OLKKONEN no Rīgas Stradiņa Universitātes un Dāvis OLIŅŠ, bet starp skrējējiem zelta medaļas izcīnija – Pauls ĀRENTS un Sonora SKUDRA (800m), Jolanta KAUPE (100m/b) un Kārlis SONDORS (110m/b), Krists SIŅICINS (3000m/kav.) un Elīna Austra SILIŅA (3000m).

Kopvērtējumā, 1.vietu sieviešu konkurencē izcīnīja RTU augstskolas sportistes, bet vīriešu konkurencē, ar vairāk kā 150 punktu pārsvaru, pārāki bija LSPA studenti. Detalizēti sacensību rezultāti pieejami šeit.