Jaunumi

2017.03.07 15:37

Latvijas XXVII Universiādē aizvadītas Brīvās cīņas sacensības

Aizvadītajā sestdienā, 4.martā LSPA B korpusa 250. zālē, norisinājās Latvijas Universiādē Brīvajā un Grieķu-romiešu cīņā. Sacensībās kopumā piedalījās 24 studenti no 4 Latvijas augstskolām. Cīņas norisinājās gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Pirmie uz cīņas paklājiem stājās brīvās cīņas pārstāvji. Dalībnieki bija pulcējušies no 3 Latvijas augstskolām – Daugavpils Universitāte (DU), Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola (ISMA), kā arī Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija. Ņemot vērā mazo dalībnieku skaitu, cīņas noritēja tikai trijās svaru kategorijās – 74kg, 86kg un 97kg. Vieglākajā brīvās cīņas svarā – 74kg, piedalījās 4 dalībnieki, kuri aizvadot savstarpējās cīņas noskaidroja labāko cīkstoni. Šajā svara kategorijā 1.vietu un 2.vietu ieņēma (DU) augstskolas pārstāvji Eduards JANKEVICS un Andrejs LUKJANOVS, bet trešo vietu izcīnīja (ISMA) students Artjoms RETIVIHS. Nākošajā kategorijā, svarā līdz 86kg, piedalījās 3 dalībnieki un vietu sadalījums ir sekojošs – 1.vieta Edgars SPURIŅŠ (LSPA), 2.vieta Ņikita BATANOGIHS (ISMA) un 3.vieta Roberts LEJNIEKS (LSPA). Pēc aizvadītajām cīņām divās svara kategorijās, uz paklājiem stājās 4 dalībnieki no smagākās paredzētās svara kategorijas – 97kg. Uz goda pjedestāla tika apbalvoti trīs spēcīgākie cīkstoņi, 1.vieta Dāvis Naumciks (LSPA), 2.vieta Artjoms Ivanovs (DU), 3.vieta Vladislavs Šmeišs (DU).

Universiādes turpinājumā, cīņas tika aizvadītas Grieķu-romiešu disciplīnā, kurā piedalījās 3 augstskolas – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), DU un LSPA, cīņas aizvadot četrās svara kategorijās – 66kg, 75kg, 98kg, 130kg. Vieglākajā svara kategorijā (66kg), piedalījās 3 dalībnieki, pirmo un otro vietu ieņēma DU studenti Andrejs LUKJANOVS un Maksims DEMBOVSKIS, bet trešo vietu izcīnīja LSPA students Romans ŠĻUSARČUKS. 75kg kategorijā, atkārtoti dominēja DU studenti, 1.vieta Aleksandrs JURKJANS, 2.vieta Eduards JANKEVICS un 3.vietu izcīnīja Toms BLŪMS (RTU). 98kg svara kategorijā, 1.vietu izcīnīja Dāvis NAUMCIKS (LSPA), 2.vieta Edgars SPURIŅŠ (LSPA) un 3.vieta Roberts LEJNIEKS (LSPA). Negaidītu pavērsienu piedzīvoja DU students Vladislavs ŠMEIŠS, kurš bez cīņas, ieguva pirmo vietu 130kg kategorijā, jo diemžēl dalībai nepieteicās neviens cits cīkstonis.

Šādu pašu situāciju piedzīvoja vienīgās dalībnieces sieviešu konkurencē, kuras pārstāvēja LSPA komandu. Abas dalībnieces, Violeta PONOMARJOVA (53kg) un Viktorija LUKJANECA (63kg) bija vienīgās dalībnieces savās svara kategorijās, kas automātiski piešķīra 1.vietu abām dalībniecēm.

Augstskolu kopvērtējumā 1.vietu izcīnīja LSPA studenti, 2.vietu ieņēma DU augstskola, bet 3.vietu ISMA augstskolas studenti. Kopvērtējumā netika ņemti vērā tie rezultāti, kuros dalībnieki neaizvadīja cīņu, kā tas bija 130kg kategorijā vīriešu konkurencē un 53kg, kā arī 63kg svara kategorijās sieviešu konkurencē. Sacensību galvenais tiesnesis S.Saulīte aicina augstskolas izturēties atbildīgāk pret Cīņas Universiādi un cer, ka nākošajos gados, dalībnieki būs redzami pilnīgi visās svara kategorijās.