Jaunumi

2017.03.03 19:08

Priekuļos medaļu komplekti sadalīti

Šī gada 2.martā, Priekuļu slēpošanas bāzē norisinājās Latvijas XXVII Universiāde slēpošanā,  medaļas tika sadalītas gan dāmu, gan vīru, kā arī komandu stafetes slēpojumos. Uz sacensībām bija ieradušies studenti no vairākiem Latvijas reģioniem – Jelgavas, Daugavpils, kā arī lielu dalībnieku skaitu sastādīja tieši Rīgā studējošie. Kopumā sacensībās piedalījās 33 studenti no 6 Latvijas augstskolām.

Pirms sacensību sākuma, virs slēpošanas trases bija redzami lietus mākoņi, tomēr pateicoties pietiekoši vējainajam laikam uz startu slēpotāji devās jau saules apspīdēti un gatavi cīņai par medaļām. Lai arī laikapstākļi nebija noturīgi un brīžiem pat nepateicīgi slēpošanai, tas netraucēja sacensības sākt pēc plānotā grafika un plkst. 11:15 distancē devās jau pirmās slēpotājas. Ņemot vērā nelielo dalībnieču skaitu sieviešu konkurencē, organizētāji nolēma izlaist pusfināla slēpojumus, kas savukārt nozīmēja, ka 6 ātrākās slēpotājas kvalificējās finālam. Teju pēc stundas pārtraukuma, plkst. 12:35, 2 Daugavpils Universitātes (DU), 2 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, kā arī pa vienai no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Nacionālās Aizsardzības akadēmijas (NAA) pārstāvēm, devās cīņā par medaļām. Pirmā finiša līniju pārslēpoja LSPA studente Kitija AUZIŅA, kurai 2 sekundes iepakaļ finišēja (DU) slēpotāja, kā arī Kitijas slēpošanas izlases komandas biedrene Natālija KOVAĻOVA, savukārt trešo vietu izcīnija Jūlija MATVIJENKO (DU), no iepriekš minētajām slēpotājām, atpaliekot pat vairāk kā 10 sekundes.

Īsi pēc sieviešu kvalifikācijas slēpojuma, plkst. 11:30 uz startu devās vīri, kur cīņai par pusfinālu sacentās 21 slēpotājs. Ap plkst. 12:00 tiesneši apkopojot rezultātus paziņoja 12 ātrākos, kuri kvalificējušies pusfinālu slēpojumiem. 1.pusfināla slēpojumā par vietu finālā cīnijās – 2 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), 2 Daugavpils Universitātes (DU) un pa 1 Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) un Latvijas Universitātes (LU) pārstāvim, savukārt otrajā pusfinālā, pusi no dalībnieku skaita aizņēma Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studenti, proti, trīs slēpotāji un atlikušās vietas sadalīja divi (LSPA) un viens Nacionālās Aizsardzības akadēmijas (NAA) dalībnieks. Pirmajā pusfinālā bija vērojama neticami sīva cīņa, kur pirmo trīs vietu īpašnieki finišēja, tikai ar vienas sekundes intervālu. Interesanti, ka 2 no 3 slēpotājiem bija brāļi Andris un Raivo Kivlenieki, abi pārstāv (RTU). Otrajā pusfinālā ātrākais izrādījās Toms PRAULĪTIS (LSPA), kuram sekoja 2 (LLU) slēpotāji – Nauris RAIZE un Ralfs EIDUKS. Beidzoties abiem pusfināliem un noskaidrojot 6 ātrākos finālistus, slēpotāji plkst. 13:00 stājās uz starta līnijas fināla slēpojumā. Trasē pavadot vien 2:02 min., pirmais finišēja Andris KIVLENIEKS (RTU), kuram trīs sekundes zaudēja Toms PRAULĪTIS (LSPA) – otrā vieta un trešais finišēja (LLU) slēpotājs Nauris RAIZE.

Noslēdzoties individuālajiem slēpojumiem brīvajā stilā, dalībnieki apvienojās komandās – komandā 2 slēpotāji – un gatavojās stafetes slēpojumam, kur katram dalībniekam distance jāveic divas reizes, slēpojot brīvajā stilā. Plkst. 14:10 dāmu komandas uzsāka cīņu par medaļām stafetes slēpojumā, kur ar pietiekoši lielu atrāvienu (39 sekundes), pirmās finišēja Natālija KOVAĻOVA un Jūlija MATVIJENKO (DU), otrajā vietā atstājot Līgu VALDMANI un Kitiju AUZIŅU (LSPA-1) un trešās finišēja (RTU) slēpotājas Marija MIČULE un Anna KONOVALOVA. Vīru konkurencē uz stafetes slēpojumu devās divreiz lielāks komandu skaits, kā dāmu konkurencē – 10 komandas. Plkst. 14:30 tika dots starta šāviens fināla slēpojumam, kur visai mazas cerības konkurentiem atstāja brāļi KIVLENIEKI, finišējot 9:01 minūtē un tuvākos sekotājus, apsteidzot par 31 sekundi. Otro vietu izcīnīja (LLU-1) komandas slēpotāji Ralfs EIDUKS un Nauris RAIZE, bet trešo vietu izcīnīja (DU-1) komandas slēpotāji Pāvels PARCENKO un Ronalds KRAMS.

Augstskolu kopvērtējumā 1.vietu sieviešu konkurencē pārliecinoši izcīnija LSPA komanda, apsteidzot otrās vietas ieguvēju (DU) par vairāk, kā 200 punktiem, taču trešo vietu ieņēma (NAA) augstskola. Kopvērtējumā vīriešu konkurencē, 1.vietu izcīnīja (LLU) augstskola, otrajā vietā atstājot (LSPA), bet trešo vietu ieņēma (DU) augstskola. Dienu pēc slēpošanas sacensību noslēguma, sacensību galvenais tiesnesis K.Ciekurs sarunā ar LASS pārstāvi atzīst – “Studenti bija ļoti dedzīgi, pēc pirmajiem slēpojumiem pat nācās atcelt paredzēto pusdienu pārtraukumu, jo ikviens dalībnieks jau bija gatavs doties trasē, lai pierādītu, ka tieši viņš ir pelnījis atrasties uz goda pjedestāla. Tas nedaudz izmainīja sacensību programmu, taču tā iespējams pat bija labāk, jo visu dienu ārā bija vairāk, kā +4 grādi.” Noslēdzot sarunu ar pateicības vārdiem, kas veltīti gan studentiem, gan organizatoriem, sacensību galvenais tiesnesis cer, ka arī nākošajā gadā izdosies sapulcēt tikpat un vēl vairāk studentu.

Dalībnieku rezultāti distancēs un kopvērtējuma rezultāti pieejami šeit.