Jaunumi

2011.01.22 16:54

Vieglatlētika

Šo piektdien un sestdien Rīgas Nacionālajā sporta manēžā norisinājās kārtējās Latvijas studentu atklātās ziemas meistarsacīkstes vieglatlētikā.

Šajās dienās sportisti gan no dažādām Latvijas augstskolām, gan dažādām sporta skolām/klubiem centās uzlabot savus personiskos rekordus un tikt tuvāk Latvijas rekordiem. Katrs sportists uz startu devās ar savu mērķi, uzstādījumu šajās sacensībās.

Kopumā sievietes centās sevi pierādīt desmit dažādās vieglatlētikas disciplīnās, savukārt, vīrieši vienpadsmit.

Piektdienas sacensības sākās ar 60m/b, šajā disciplīnā sievietēm zelta godalgu izcīnīja Latvijas Universitātes studente Aiga Grabuste, 2. vietu izcīnīja Laura Ikauniece (Jūrmalas SS), trešā – Laura Orlovska (LU). Vīrieši konkurencē nepārspēts šajās sacensībās palika Staņislavs Olijars, kurš pārstāv SS „Arkādija”, otrajā vietā ierindojās Māris Grēniņš BJC IK „Auseklis”, trešo vietu ieguva LSPA students Jānis Jansons.

60m distancē sievietēm I vietu izcīnīja Jūrmalas SS sportiste Jekaterina Čekele, otrajā vietā – Santa Matule (SS „Arkādija”), trešo vietu izcīnīja Violetta Kolunova. Kopumā šajā distancē uz starta izgāja 35 sportistes. Vīrieši 60m bija vēl kuplākā skaitā – 55 sportisti. Zelta godalgu izcīnīja LU students Elvijs Misāns, II vieta Mārim Grēniņam (BJC IK „Auseklis”), III – Ņikita Paņkins (SS „Arkādija”).

600m distancē pirmo vietu izcīnīja LSPA studente Jolanta Liepiņa aiz sevis atstājot RTU studenti Viktoriju Stirāni un LU sportisti Agnesi Plešāni. Vīriem uz augstākā pjedestāla pakāpiena kāpa Latvijas Universitātes students Dimitrijs Jurkevičs, II vietā – Kristaps Valters (LU/VPK), trešais – Oskars Bormanis (RTU).

3000m distancē sievietēm piedalījās trīs dalībnieces – attiecīgi I – Anete Midrijnāne (RTU), II – Evija Reine (LSPA), III – Aiga Gavare (RTU). Vīriem ātrākais bija Ventspils novada BJSS skrējējs Konstantīns Savčuks, II vieta – Andrejam Domaņinam (DU), III – Andrejs Sergejevs (BJC IK „Auseklis”).

Tāllēkšanā sievietēm zelta godalgu izcīnīja LSPA studente Lauma Grīva, II vietā ierindojās Laura Ikauniece (Jūrmalas SS), trešā vieta – Gundegai Grīvai (Ventspils augstskola). Vīriešiem augstāko rezultātu tāllēkšanā uzstādīja Elvijs Misāns (LU), II vietu izcīnīja Māris Grēniņš (BJC IK „Auseklis”), trešajā vietā Ņikita Paņkins SS „Arkādija”.

Savu personisko rekordu laboja kārtslēkšanas sektorā LSPA students Mareks Ārents (5,35), kas arī kāpa uz augstākā pjedestāla pakāpiena. II vietu izcīnīja Reinis Krēgers (Bauskas novada BJSS), trešā vieta – Valmieras VK sportists Oskars Ķibermanis.

Otrajā dienā sacensības sākās ar 300 m skrējieniem – dāmām pārāka izrādījās Marlēna Reimane (LSPA), II vieta Līvai Rubezei (LSPA), trešā vieta Jūrmalas SS sportistei Gundegai Zeļenkevičai. Vīru konkurencē I vieta Kristapam Valteram, otrā vieta LLU sportistam Vladislavam Prosmickim, III – Oskars Bormanis (RTU).

1000m distancē sievietēm pirmo vietu izcīnīja Poļina Jeļrizarova, otrajā vietā – Anete Midrijāne (RTU), III – Lāsma Grīnberga (LU). Vīriem pirmo vietu izcīnīja SK „Metroons” skrējējs Jānis Razgalis, II vieta – Konstantīnam Savčukam (Ventspils novada BJSS), III – Kasparam Brikšam (LU).

Trīssoļlēkšanā sievietēm pirmās divas vieta SS „Arkādija” sportistēm – attiecīgi Santai Matulei – zelts, Sabīnei Skroderei – sudrabs, bronzas godalgu izcīnīja Elfa Misāne (BJC IK „Auseklis”). Vīriešiem pirmā vieta Elvijam Misānam (LU), II vieta – Edijam Leveikam (RTU), trešais – Alberts Dubrovskis (BJC IK „Auseklis”).

Augstlēkšanā pirmo vietu sievietēm izcīnīja Nataļja Čakova, 2.vieta – Aiga Gribuste (abas sportistes LU), trešā – Jeļena Feņuka (LSPA). Vīriešiem divi sportisti pārlēca 2,15, bet pirmo vietu kopvērtējumā izcīnīja RTU students Normunds Pūpols, otrais palika Jānis Jansons (LSPA), III – Nauris Bloks (LU).

Lodes grūšanā pirmo vietu sievietēm izcīnīja Aiga Grabuste (LU), otrajā vietā ierindojās Sinta Ozoliņa-Kovala (LU), trešā vieta – Inga Miķelsone (BA, SIA „Lejaskurzemes sports”), savukārt vīru konkurencē zelta godalgu izcīnīja Oskars Vasjūns (LSPA), II vieta – Arnim Žviriņam (RTU), trešais Kārlim Kalnam (LLU/ SIA „Lejaskurzemes sports”).

Ar visiem sacensību rezultātiem piedāvājam iepazīties mūsu mājas lapā sadaļa – Citas sacensības – Vieglatlētika - Rezultāti